Ewa Urbańska tuż za TOP10 mistrzostw świata. Jak poradziły sobie age-grouperki?

Na mistrzostwach świata IRONMAN na Hawajach do rywalizacji przystąpiło 26 age-grouperek z Polski. Jak poradziły sobie na Wielkiej Wyspie?

Mistrzostwa świata IRONMAN wyniki Polek

Na linii startu mistrzostw świata IRONMAN stanęło ponad 2200 zawodniczek z całego globu. Age-grouperki przystąpiły do rywalizacji 14 października o godzinie 6:27 czasu lokalnego, czyli 18:47 czasu polskiego.

Najwyższe miejsce overall (pośród wszystkich zawodniczek bez podziału na wiek) zajęła Małgorzata Szczęsna. Zawodniczka zajęła 67. miejsce w klasyfikacji generalnej i 21. miejsce w kategorii wiekowej F35-39, kończąc rywalizację na Hawajach z czasem 10:16:20.

Najwyższą pozycję w swojej kategorii wiekowej (F45-49) zajęła Ewa Urbańska. Triathlonistka ulokowała się tuż za TOP10 na 11. pozycji (10:37:12). Najlepszą dwudziestkę kategorii F50-54 zamknęła natomiast Julita Sikora (11:20:40). Wśród pięćdziesięciu najwyżej notowanych zawodniczek swojej kategorii znalazła się również Paulina Prugar-Fukowska, która ukończyła rywalizację na 35. miejscu (10:45:47).

Jedyna polska zawodniczka PRO startująca na Hawajach, Agnieszka Jerzyk rywalizację na Wielkiej Wyspie zakończyła na 37. miejscu z czasem 9:38:53.