Karolina Jahnz jedną z najlepszych AG w Samorin, Dawid Jankowski z czasem poniżej 4 godzin

Kilkudziesięciu zawodników z Polski startowało w niedzielę w słowackim Samorin w ramach zawodów The Championship na połówce. Świetnie poradziła sobie Karolina Jahnz, która miała 2. czas pośród wszystkich zawodniczek!

W niedzielę w słowackim Samorin rozgrywany był wyścig PRO (Kacper Stępniak zajął 4. miejsce), ale wystartowała też bardzo duża age-grouperów z Polski. Większość rywalizowała zawodach The Championship na dystansie połówki (1,9 km – 90 km – 21,km). Ze świetnym wynikiem wraca Karolina Jahnz, która została 2. age-grouperką imprezy! Z kolei pośród mężczyzn dobry wynik osiągnął między innymi Dawid Jankowski, który złamał 4 godziny.

Jahnz wygrywa kategorię, Wojtyło wysoko

Naszą uwagę zwraca zdecydowanie kategoria K40, w której startowało kilka zawodniczek z Polski. Karolina Jahnz nie dała tam szans rywalkom, przybiegając na metę w czasie 4:27:06. Doświadczona zawodniczka wyprzedziła kolejną rywalkę prawie o 7. minut. Jej czas to też 2. wynik pośród wszystkich uczestniczek mistrzowskiego wyścigu Challenge. Lepsza była tylko Laura Martinez, która w grupie K25 uzyskała czas 4:21:27.

TOP5 age-grouperek The Championship:

1. Laura Martinez – 4:21:27
  2. Karolina Jahnz – 4:27:06
  3. Natasha Harris-White – 4:28:16
  4. Verena Dormehl – 4:30:57
  5. Hana Kolarova – 4:31:47

Olimpia Wojtyło zajęła 5. miejsce w K40. Jej czas to 4:42:12. Był to również 14. czas pośród wszystkich zawodniczek age-group.

To był szalony weekend i szalony start. Od lodowatej wody po wietrzną trasę kolarską i bieganie na skwierczącej patelni – napisała w mediach społecznościowych. Dodajmy też, że z kolei Michał Wojtyło z czasem 4:15:09 wygrał wyścig kategorię M40 podczas wyścigu Open na połówce.

Z kolei w rywalizacji sztafet na 3. miejscu uplasowały się Małgorzata Legień-Kukucz, Iwona Migda oraz Kaja Kwiatkowska (Tyczyński Triathlon Team) notując czas 5:00:44.

Wyniki pozostałych Polek na The Championship:

• Marta Dmochowska – 4:57:10 (16. miejsce w K30)
  • Angelika Mync – 5:06:47 (20. miejsce w K30)
  • Agnieszka Szwędowicz – 5:15:37 (15. miejsce w K35)
  • Karolina Filipkowska – 5:16:28 (16. miejsce w K35)
  • Wanda Brewka – 5:19:07 (17. miejsce w K40)
  • Sylwia Szpocińka – 5:28:28 (20. miejsce w K40)
  • Elżbieta Duczmaj-Pohl – 5:37:43 (19. miejsce w K50)

Jankowski złamał 4 godziny!

Pośród mężczyzn dobry wynik zanotowało między innymi Dawid Jankowski. Był jednym z zawodników, którzy na imprezie zeszli poniżej 4 godzin. Na mecie miał czas 3:56:03, co dało mu 4. miejsce w M25 i 10. czas pośród zawodników AG. Najlepszym age-grouperem został Will Grace (3:45:16).

Mega zadowolony jest z formy, jaką wypracowałem na ten sezon na rowerze i biegu, jednak pływanie w dalszym ciągu jest moją słabą stroną – napisał zawodnik.

Do podium niewiele zabrakło również Maciejowi Lewandowskiemu. W kategorii M35 zajął 4. miejsce z czasem 4:02:51. Zawodnik mógł być zadowolony z tego rezultatu, bo poprawił zeszłoroczny wynik (4:10:19) o ponad 7 minut!

Również 4. miejsce, ale w kategorii M45, zajął Bartłomiej Trzebiński. Jego czas to 4:12:57. W kategorii M50 Michał Twarowski uplasował się na 5. miejscu (4:14:16). Kolejne dobry wynik może sobie dopisać również Dariusz Drapella. Zajął 3. miejsce w M65, a na mecie miał czas 5:14:33.