Piotr Ławicki i Marta Łagownik mistrzami Polski na dystansie średnim!

Podczas JBL Triathlon Sieraków jednym z dystansów była połówka, na której zawodnicy i zawodniczki rywalizowali o tytuły mistrzowskie. Piotr Ławicki i Marta Łagownik zostali złotymi medalistami!

Tuż przed południem wystartował wyścig na dystansie 1/2 Ironman w ramach mistrzostw Polski. Na liście startowej zawodów byli między innymi Piotr Ławicki, Sebastian Najmowicz, Łukasz Kalaszczyński i Maciej Ogrodnik. Pośród kobiet startowały Marta Łagownik oraz Alicja Pyszka-Bazan.

Ławicki ze złotym medalem

Jak pierwszy z pływania w jeziorze Jaroszewskim wyszedł Sebastian Najmowicz (25:52), który miał niewielką przewagę nad Patrykiem Gąsiorem. Nieco dalej byli Filip Szymonik, Mateusz Gajewski oraz Piotr Ławicki, którzy tracili około 1:20 do lidera.

Ławicki przejął prowadzenie na rowerze. Miał za sobą Szymonika oraz Najmowicza. Ten ostatni został na chwilę liderem, ale Ławicki jako pierwszy wjechał do T2 i szybko ruszył na bieg. Miał w tym momencie około 1:50 przewagi nad kolejnymi zawodnikami. Szymonik musiał zejść z trasy.

Lider biegł bardzo pewnie już do samej mety, a tymczasem na kolejnych kilometrach sytuacja za Ławickim zaczęła się zmieniać. Bardzo mocno biegł Maciej Ogrodnik, który przeskoczył kilka pozycji i na mecie mógł cieszyć się ze srebrnego medalu!

Piotr Ławicki został mistrzem Polski z czasem 3:54:51. Na 2. miejscu uplasował się Maciej Ogrodnik (3:56:48). Podium uzupełnił Sebastian Najmowicz, który również zszedł poniżej 4 godzin. Jego czas do 3:59:18.

Marta Łagownik nie daje szans rywalkom

Alicja Pyszka-Bazan rozpoczęła najlepiej pośród kobiet. Z pływania wyszła w czasie 27:19. Marta Łagownik miała 39 sekund straty, a na 3. miejscu na rower ruszyła Sandra Kopiczko.

Łagownik dość szybko przejęła prowadzenie i zaczęła budować przewagę nad rywalkami. W T2 miała przewagę prawie 3 minut nad Pyszką-Bazan. Pobiegła pewnie po złoty medal mistrzostw Polski, mając na mecie czas 4:13:30.

To był spektakularny start na spektakularnej trasie. Pierwszy raz tutaj jestem. W piątek obejrzałam trasę i nie spodziewałam się, że jest taka piękna. Bieg był dla mnie dużym zaskoczeniem – skomentowała świeżo upieczona mistrzyni Polski. Przypomnijmy, że zawodniczka rozpoczęła sezon zwycięstwem podczas Challenge Gran Canaria, a niedawno zdobyła złoty medal podczas MP w duathlonie na dystansie średnim.

Na 2. miejscu uplasowała się Alicja Pyszka-Bazan (4:22:13). Brązowy medal wywalczyła Sandra Kopiczko, która na mecie zameldowała się z czasem 4:27:57.