Challenge Roth: Anne Haug z historycznym wynikiem na pełnym dystansie!

Anne Haug w fenomenalnej formie! Podczas Challenge Roth zawodniczka osiągnęła najlepszy w historii wynik na dystansie Ironman. Była bliska złamania 8 godzin!

Nieoficjalny rekord świata na pełnym dystansie wynosił do wczoraj 8:08:21. Był to wynik Danieli Ryf z zeszłorocznego Challenge Roth. Od niedzieli najlepszym wynikiem pośród kobiet jest jednak fenomenalne 8:02:38 Anne Haug!

Doskonałe pływanie

Haug od początku znalazła się w grupie prowadzących zawodniczek. Z wody jako pierwsza wyszła Abi Bedwell z Wielkiej Brytanii. Miała czas 52:35. Haug miała tylko 2 sekundy straty.

Robisch towarzyszyła Haug na rowerze. Zawodniczki jechały równo i miały przewagę około 3 minut nad Laurą Phillip oraz Els Visser. Z czasem Haug wyszła na prowadzenie jako samotna liderka (Robisch traciła kolejne sekundy). W połowie roweru Niemka miała 4 minuty przewagi nad rywalkami.

Dystans 180 km Haug pokonała w 4:27:58. Wbiegła pierwsza do T2 mając ponad 5 minut przewagi nad jedną z faworytek – Laurą Phillip. Dobry bieg mógł oznaczać, że zaatakuje rekordowy wynik Ryf.

Jeden dzień, dwa rekordy

Po 10 kilometrach Haug miała przewagę około 6 minut nad Larą Phillip. Els Visser traciła sekundy. Z tyłu atakowała Danielle Lewis, która wyprzedzała kolejne rywalki.

Haug biegła świetnie już do samego końca. Na stadionie, gdzie powitały ją gorące oklaski, jeszcze przyspieszyła. Na mecie miała niesamowity czas 8:02:38. Poprawiła rekord pełnego dystansu Ryf aż o 6 minut!

Nie był to jedyny rekord Niemki. Czas 2:38:52 na maratonie oznaczał, że Haug poprawiła również najlepszy bieg dystansu Ironman pośród kobiet. Poprzedni wynosił 2:41:57 i należał do Kristin Moeller (IRONMAN UK z 2011 roku).

Źródło: Challenge Roth – Instagram.

Laura Phillip zajęła 2. miejsce z czasem 8:14:13. Els Visser zdołała obronić podium, a na mecie miała czas 8:24:47.