Puchar świata i Europy Tiszaujvaros: Jak poradzili sobie Polacy? [WYNIKI]

Siedemnastu reprezentantów Polski wystartowało w zawodach pucharu świata oraz pucharu Europy w węgierskim Tiszaujvaros. Jakie miejsca zajęli?

W sobotę 6 lipca w węgierskim Tiszaujvaros odbyły się zawody pucharu świata Elity oraz pucharu Europy Juniorów. Polskę reprezentowało łączenie siedemnastu zawodników i zawodniczek.

Tiszaujvaros – wyniki Polaków

W wyścigu Elity mężczyzn jedynym Polakiem był Jan Chrzanowski, dla którego start na Węgrzech był debiutem na imprezie rangi pucharu świata. Triathlonista zajął 48. miejsce i przyznał, że: „dawno nie był z siebie tak zadowolony na mecie”, ponieważ: „wyciągnął z siebie wszystko, co miał”.

Pływanie na trzech pętlach było bardzo wymagające, a upał na biegu trochę mnie poskładał na mecie. Niemniej było to wspaniałe przeżycie, szczególnie że nigdy nie myślałem o starcie na takiej imprezie – skomentował po starcie.

W kategorii kobiet rywalizowały Zuzanna Sudak oraz Magdalena Sudak. Pierwsza z nich ulokowała się na 31. miejscu, przy nazwisku drugiej pojawiło się DNF.

W pucharze Juniorów na starcie zameldowało się 14 triathlonistów i triathlonistek. W kategorii mężczyzn najlepiej spośród Polaków poradził sobie Kacper Serwiński, który zajął 13. miejsce.

Źródło: World Triathlon

Wśród Juniorek Martyna Gajda zajęła 12. miejsce, Joanna Pietruszyńska 19., a Karolina Łastowiecka 37.