Przedostatnia europejska szansa na slota MŚ. Polacy na liście IRONMAN Vitoria Gasteiz

W najbliższy weekend zawodnicy z Polski wystartują w zawodach IRONMAN w Hiszpanii. Będzie to przedostatnia szansa na zdobycie slota na mistrzostwa świata w Konie oraz Nicei.

Aktualnie na liście zawodników zakwalifikowanych na MŚ w Konie oraz zawodniczek, które będą ścigały się w Nicei, jest około 50 nazwisk. Ta lista powiększy się jeszcze o maksymalnie kilka – zostały tylko dwa europejskie wyścigi, w których zawodnicy mogą wywalczyć przepustkę na prestiżowe zawody. Jednym z nich będzie IRONMAN Vitoria-Gasteiz.

Kolejny start Ławickiego i Wilkowieckiego

Listę zawodników IRONMAN Vitoria otwiera nie kto inny jak mistrz świata z Nicei Sam Laidlow. Zawodnik niezbyt dobrze otworzył sezon, bo po 9. miejscu w T100 Miami, zaliczył DNF podczas wyścigu w Singapurze. Laidlow nie ma gwarantowanego slota na zawody w Konie – musi zweryfikować go przez ukończenie wyścigów.

Z numerem „2” w Gasteiz wystartuje Robert Wilkowiecki. Po DNF w Teksasie i 10. miejscu na połówce w St.George, „Wilku” będzie chciał zapewne pokazać się z dobrej strony. Przypomnijmy, że ma już kwalifikację na Konę. W Portugali wystartuje zresztą kilku zawodników (Artur Horseau, Cameron Wurf, Robert Kallin i inni), którzy mają już slota. Sloty w Hiszpanii zdobędzie 3 zawodników!

Pośród startujących będzie Piotr Ławicki. Zawodnik zapowiedział już, że będzie to kolejny i nie ostatni start w zawodach cyklu IRONMAN Pro Series.

Jedenaście dni do startu IRONMAN Vitoria-Gasteiz! Drugi start na pełnym dystansie w tym roku, druga impreza PRO SERIES i… na pewno nie ostatnia! Ekscytacja rośnie wraz z formą, nie mogę się doczekać wielkiego ścigania w Kraju Basków – pisał niedawno.

Na liście nazwisk zawodów w Hiszpanii jest też Tomasz Brembor, który w tym sezonie startował na połówce w Walencji oraz w Warszawie (8. miejsce). Tutaj znajdziesz pełną listę zawodników.

Kat Matthews z kolejnym triumfem?

Lista zawodnicze Vitoria Gasteiz nie jest tak mocna, jak u mężczyzn. Kat Matthews spróbuje odnieść drugie tegoroczne zwycięstwo na pełnym dystansie. Zawodniczka wygrała IRONMAN Teksas. Później zajęła też 2. miejsce w T100 San Francisco.

Na liście jest też Els Visser. Nie mamy jednak pewności, czy Holenderka wystartuje w Hiszpanii. Zawodniczka zajęła ostatnio 3. miejsce w Challenge Roth, a w tym roku startowała już aż 9 razy. Możliwe, że tym razem wybierze odpoczynek. Ma już również slota na MŚ w Nicei.

W Hiszpanii będziemy kibicowali Ewie Komander. Zawodniczka startowała niedawno w Challenge Gdańsk, gdzie zajęła 4. miejsce.

Relacja z IRONMAN Vitoria Gasteiz już 14 lipca od 7:30 na stronie Pro Series.