IRONMAN 70.3 Belgrad: Małgorzata Granicka najszybsza, Paweł Mitruś i Przemysław Szuder wysoko w Open!

Z trudnymi warunkami musieli radzić sobie zawodnicy i zawodniczki, którzy wystartowali na połówce w Belgradzie. Małgorzata Granicka była najlepsza pośród kobiet, a age-grouperzy z Polski zajęli miejsca w TOP10 Open!

Kilkuset zawodników wzięło udział w weekendowym wyścigu IRONMAN 70.3 Belgrad. Polacy wracają z bardzo dobrymi wynikami i slotami na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Marbelli.

Granicka zwycięska w debiucie na połówce

Dla Małgorzaty Granickiej start w Serbii był pierwszym wyścigiem na dystansie połówki Ironmana. Zawodniczka nie spodziewała się, że warunki będą tak trudne – uczestników powitał mocny deszcz, niska temperatura oraz bardzo silny wiatr. Polka poradziła sobie jednak doskonale. Była najszybszą zawodniczką AG, a na mecie miała czas 4:40:45. Kolejna z uczestniczek straciła aż 23 minuty.

W dużym skrócie – był to start z przygodami, zupełnie inny niż wszystkie, w których brałam udział do tej pory. Cieszę się, że mimo niesprzyjającej pogody poradziłam sobie z dystansem, który jeszcze niedawno wydawał mi się być zupełnie poza moimi możliwościami – napisała.

Granicka zdecydowała się również na wzięcie slota na mistrzostwa świata 70.3 w Marbelii!

Paweł Mitruś i Przemysław Szuder w czołówce AG

Gergo Nemeth został najlepszym zawodnikiem OPEN rywalizacji mężczyzn. Węgier metę przekroczył w czasie 4:03:06. Na 2. miejscu uplasował się Gabrielle Grimaldi, a podium skompletował Paweł Mitruś z czasem 4:13:54. To kolejny świetny wynik zawodnika, który w zeszłym roku wygrał IRONMAN 70.3 Grecja.

Zawodnik napisał, że spodziewał się raczej wysokiej temperatury, co miało być częścią przygotowań przed mistrzostwami świata w Konie. Tymczasem były to „najtrudniejsze warunki pogodowe, podczas których kiedykolwiek się ścigał”.

Mitruś zajął 1. miejsce w kategorii M30-34. Z kolei na 6. miejscu Open uplasował się Przemysław Szuder. Czas 4:20:51 dał mu 1. miejsce w kategorii M45-49. Zawodnik również podkreślał, że warunki pogodowe (temperatura 9 stopni Celsjusza) dały zawodnikom mocno w kość. Obaj zawodnicy przyjęli slota na mistrzostwa świata w Marbelli!