Nicea: Joanna Sołtysiak mistrzynią świata IRONMAN AG! [Wyniki Polek]

Kilkanaście zawodniczek z Polski wystartowało w niedzielę podczas mistrzostw świata IRONMAN w Nicei. Jedną z najlepszych age-grouperek była Joanna Sołtysiak, która wraca z mistrzostwem świata!

W mistrzostwach świata IRONMAN w Nicei wystartowało 1.101 zawodniczek. Było pośród nic 13 Polek. Jedną z najlepszych uczestniczek imprezy została Joanna Sołtysiak, która zajęła 2. miejsce OPEN z czasem 9:56:33, wygrywając kategorię K35-39!

Nicea: Joanna Sołtysiak celowała w mistrzostwo

Przed mistrzostwami świata Joanna Sołtysiak zapowiadała, że zdobycie tytułu mistrzowskiego jest jednym z dwóch dużych celów, które chce jeszcze osiągnąć jako zawodniczka. Drugim jest rekord Polski na pełnym dystansie, o czym mówiła w naszym wywiadzie.

Sołtysiak zaczęła wczoraj od pływania w czasie 1:03:07 (5. miejsce w kategorii). Jak później nam powiedziała „nieco się zgubiła”, ale już rower i bieg oceniła bardzo dobrze. Trudną trasę przejechała w 5:35:27, jadąc cały czas samotnie za profesjonalistkami. Był to 22. czas dnia (pośród wszystkich zawodniczek) i 1. w kategorii. Zawodniczka zakończyła wyścig biegiem w czasie 3:11:58.

Sołtysiak na mecie miała czas 9:56:33. Zwyciężyła w kategorii K35-39. Zajęła też 2. miejsce pośród wszystkich amatorek. Lepsza była jedynie Francuzka Lea Riccoboni, która na mecie miała czas 9:54:07.

Praca jako na pełen etat jako inżynierka. Sama siebie trenuję. Bez żadnego partnerstwa i sponsora. Wszystko jest możliwe – napisała po triumfie.

Jak poradziły sobie pozostałe Polki?

W Nicei wystartowało 13 zawodniczek z Polski. W kategorii K35-39 na 4. miejscu uplasowała się Ewelina Wołos, która miała czas 10:31:49. Był to jednocześnie 18. czas pośród wszystkich zawodniczek age-group, które wystartowały we Francji.

Przegrałam o 14 sek podium na IM. Wygrałam ze sobą i dobiegłam na metę! Dla siebie i moich bliskich, którzy są tutaj ze mną! I dla tych którzy pchali kropkę i wierzyli, że się uda do samego końca! – podsumowała.

W kategorii K45-49 blisko czołowej „10” była Bożena Jaskowska. Zajęła 12. miejsce, a jej czas to 11:29:04.

Było ciężko, było epicko, było bez odpuszczania. Za kilka dni, po rozkminkach i porównywaniu się do innych, ocenię pewnie ten start na dst plus. Dziś, w emocjach, w radości, w wdzięczności i świadomości, że zrobiłam wszystko, na co mnie (obecnie) stać, daję sobie bdb, no dobra bdb minus za końcówkę biegu – oceniła zawodniczka.

Źródło: Bożena Jaskowska – Instagram.

Dobry wynik zanotowała również Klara Mateja. Czas 14:26:10 dał jej 5. miejsce w kategorii K65-69!