IRONMAN Italy: Polacy na podium AG [WYNIKI]

Podczas zawodów IRONMAN Italy Emilia Romagna dwóch reprezentantów Polski stanęło na podium AG. Sylwester Kuster ulokował się w TOP10 klasyfikacji generalnej.

W sobotę 21 września we Włoszech odbyły się zawody IRONMAN Italy Emilia Romagna, w których wzięła udział spora grupa reprezentantów Polski.

Miejsca na podium i sloty na mistrzostwa świata

Świetny start zaliczył Sylwester Kuster. Ukończył rywalizację z czasem 08:33:44, zajął 2. miejsce w grupie wiekowej M35-39 oraz 6. miejsce klasyfikacji generalnej.

Na podium rywalizacji we Włoszech stanął również Włodzimierz Krawczyk. Linię mety przekroczył jako drugi zawodnik kategorii M60-64 z czasem 10:48:41.

W TOP10 swojej kategorii wiekowej zameldował się również Piotr Kowalczyk. Triathlonista zajął 6. miejsce z czasem 9:06:50.

Gdy trochę za półmetkiem traciłem do podium już tylko 90 sekund (z pierwotnych 4 minut), odpalił mi się taki festiwal skurczy, jakiego nie miałem nigdy. Łydki, czwórki, dwójki, poślad, choose your fighter. Więc znów mogę się co najwyżej cieszyć (i cieszę), że zarządziłem tym kryzysem tak dobrze jak się dało. Skróciłem krok, włączyłem survival mode i dotarłem do mety, 3:15:34. Na 6. miejscu AG, które zagwarantowało slota na mistrzostwa świata w Nicei. Tak że w przyszłym roku zapowiada się intensywna jesień, z mistrzostwami świata i na pełnym, i na 70.3 – napisał Kowalczyk w podsumowaniu startu.

Wśród kobiet w 5. miejsce w kategorii wiekowej K40-44 zajęła Joanna Pomorska, która rywalizacje ukończyła z czasem 10:18:10. Tuż za TOP10 kategorii K18-24 ulokowała się natomiast Wiktoria Fronc, zajmując 11. pozycję.

Dwunasta zawodniczką w grupie wiekowej K35-39 została Edyta Litwiniuk. Triathlonistka przekroczyła metę z czasem 11:01:55. W podsumowaniu zawodów przyznała, że: „kosmiczny wynik jak na mnie”.