Trzy starty, trzy zwycięstwa. Taylor Knibb blisko triumfu w klasyfikacji T100!

Anne Haug, Laura Phillip, Taylor Spivey oraz Flora Duffy to niektóre z zawodniczek, które wystartowały w T100 Las Vegas. Na końcu najlepsza była ponownie srebrna medalistka olimpijska Taylor Knibb, która wygrała swój trzeci wyścig z rzędu!

Dystans 100 kilometrów wydaje się idealny dla Taylor Knibb. W sobotę zawodniczka ponownie wygrała wyścig T100 i scenariusz był taki sam, jak w poprzednich dwóch – wypracowała świetną przewagę na rowerze. W samej rywalizacji nie brakowało jednak dramatyzmu. Pecha znów miała Anne Haug.

DNF, problemy techniczne i prowadzenie medalistki olimpijskiej

Na pływaniu z Lake Las Vegas najszybciej wyszła Haley Chura, która miała czas 24:46. Zawodniczka nieznacznie wyprzedzała Taylor Spivey (24:48), Florę Duffy (24:51) oraz Taylor Knibb (24:53), która sama zaskoczona była tak szybkim pływaniem.

Taktya Knibb była prosta – wyjść do przodu i wypracować sobie przewagę. Zawodniczka już po kilku kilometrach prowadziła w rywalizacji. Rywalki miały problemy. Flora Duffy otrzymała karę minuty za drafting. Sędziowie niebieską kartkę pokazali również Pauli Findlay i Lucy Byram – wszystkie zatrzymywały się w namiocie kar na minutę.

Rywalki miały z resztą znacznie więcej problemów. Grace Thek całkowicie wycofała się z zawodów. Emma Pallant-Brown również nie skończyła części rowerowej, a widzowie zobaczyli wkrótce znany widok, czyli Anne Haug z ekipą techniczną. Niemka złapała gumę i straciła minutę, ale po udzieleniu pomocy przez ekipę mechaników, kontynuowała wyścig.

Ogromna przewaga po rowerze

Knibb jechała mocno przez całe 80 kilometrów. Po T2 miała aż 5 minut przewagi nad Lucy Byram oraz Julie Derron. Zawodniczka bardzo spokojnie biegła już do samego końca. W trzecim starcie w T100 odniosła trzecie zwycięstwo, mając na mecie czas 3:37:03.

Podczas biegu na 2. miejsce wyszła Julie Derron. Flora Duffy zajęła 3. miejsce i to jej pierwsze podium w zawodach T100.

W wywiadzie na mecie Knibb powiedziała, że trasa wyścigu (prowadzona w okolicy Lake Las Vegas i pół golfowych) była wymagająca. Chodziło szczególnie o pełną górek i zakrętów część biegową, która dała popalić uczestniczkom wyścigu.

W tej części sezonu chcę przede wszystkim dobrze startować i jednocześnie cieszyć się całym procesem treningowym oraz drogą. Taki to wygląda.

Zawodniczka ma teraz 13 punktów przewagi nad kolejną rywalką w klasyfikacji T100 World Triathlon Tour, ale pytana o to, czy czuje, że jest blisko mistrzostwa, powiedziała tylko „spokojnie, wszystko krok po kroku”. Zobacz pełne wyniki w tym miejscu.