Agata Litwin trenerką Tri-POP we Wrocławiu

Trwa kolejna edycja adresowanego do najmłodszych programu Tri-POP. Projekt jest realizowany w kilkunastu miastach, w tym we Wrocławiu, gdzie trenerką jest Agata Litwin-Żurad.

ZOBACZ TEŻ: Wspierają dziecięco-młodzieżowy triathlon. Wkrótce druga edycja Tri-POP

Tri-POP to program skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat. Zasadniczo chodzi o to, aby zachęcić młodzież do uprawiania triathlonu, zapoznania ze sportem, a dokładnie z naszym sportem: pływaniem, jeżdżeniem na rowerze i bieganiem – opowiada Monika Małecka z Polskiego Związku Triathlonu.

Tri-POP w LitWIN Triathlon Elite

Trenerzy pracujący w ramach projektu Tri-POP prowadzą swoje zajęcia w 17 miastach, w tym we Wrocławiu. W roku szkolnym 2023/24 zajęcia odbywają się w klubie LitWIN Triathlon Elite. Założyła go Agata Litwin-Żurad – wielokrotna polska medalistka, która startowała w zawodach pływackich i triathlonowych. Trenerką jest od 2011 roku.

Drugim trenerem jest Jacek Lelewski. W klubie odbywają się zajęcia dla osób w każdym wieku – zarówno dorosłych, jak i tych, którzy jeszcze samodzielnie nie chodzą.

ZOBACZ TEŻ: Agata Litwin: „Jestem kobietą, więc mam większą empatię i chęć rozmowy”

źródło: Polski Związek Triathlonu/Instagram

Z jednej strony jest grupa dorosłych i plany indywidualne – opowiada trenerka o działalności klubu. (…) Dorośli, którzy przychodzą na trening i osiągają swoje cele, są megazadowoleni. (…) Z drugiej strony, praca z młodzieżą.

Program Tri-POP jest realizowany ze wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Listę wszystkich klubów realizujących projekt można znaleźć na tej stronie.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane