Agnieszka Jerzyk wraca po wypadku i wygrywa Samsung River Triathlon w Uniejowie

Ta wiadomość z pewnością ucieszy każdego kibica triathlonu. Po przerwie spowodowanej poważnym wypadkiem rowerowym do ścigania wróciła Agnieszka Jerzyk. Był to powrót z przytupem, który zakończył się zwycięstwem tej zawodniczki na zawodach Samsung River Triathlon w Uniejowie.

W pierwszych dniach lipca tego roku Agnieszka Jerzyk uległa wypadkowi na rowerze na zawodach Samsung River Triathlon w Koninie. Zawodniczka miała pecha – w trakcie rywalizacji wjechał w nią inny uczestnik wyścigu. Wypadek zakończył się nie tylko potłuczeniami, lecz także złamaniem obojczyka. Konieczna była operacja. Na tamten moment nie wiadomo było, kiedy Jerzyk wróci do ścigania.

W tydzień po zdarzeniu specjaliści ze szpitala w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili udany zabieg. Najprościej rzecz ujmując, za pomocą blaszki i śrubek poskładali strzaskany obojczyk naszej olimpijki. Patrząc na zdjęcia Agnieszki Jerzyk z tamtego okresu, już wtedy wiedzieliśmy, że będzie dobrze. Po operacji na jej twarzy ponownie zagościł promienny uśmiech, którym zawodniczka zaraża jak mało kto.

Agnieszka Jerzyk

Przyszedł czas rehabilitacji, powrotu do treningów i do stopniowego zwiększania obciążeń treningowych. Jeszcze tydzień temu Agnieszka Jerzyk pisała o tym, że po raz pierwszy od wypadku wsiadła na rower czasowy. Mówiła, że nie czuje się na nim komfortowo, a wypadek sprawił, że jest znacznie ostrożniejsza i minie trochę czasu, zanim znów poczuje się pewnie.

Dziś Jerzyk po raz pierwszy od wypadku stanęła na linii startu.

Agnieszka Jerzyk wygrywa Samsung River Triathlon Uniejów

Zawody w Uniejowie były ostatnimi w tegorocznym cyklu Samsung River Triathlon. Rywalizacja toczyła się na dystansie 1/4 IM oraz 1/8 IM.

Wyniki Samsung River Triathlon Uniejów 1/4 IM

Agnieszka Jerzyk wygrała klasyfikację kobiet w wyścigu na dystansie 1/4 IM. Jej czas to 01:59:56. Drugie miejsce zajęła Monika Wojciechowska (02:08:14), a trzecia była Sara Zimny (02:10:37).

Wśród mężczyzn najszybszy był Łukasz Kalaszczyński (01:46:03). Drugi był Tomasz Marcinek (01:47:56), a trzeci z wynikiem (01:49:00) Jakub Woźniak, który miesiąc temu wrócił do ścigania po wypadku rowerowym i od tego czasu już kilkakrotnie kończył zawody na podium. Brawo!

Wyniki nieoficjalne

Wyniki Samsung River Triathlon Uniejów 1/8 IM

Na 1/8 wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Bodnar (00:53:58), a kolejne miejsca zajęli Robert Czysz (00:55:21) oraz Marek Janisz (00:57:35).

Najszybszą kobietą była Natalia Krawczyk (01:02:02). Kilka minut po niej linię mety przekroczyła Anna Nowak (01:06:08). Trzecią zawodniczką tego wyścigu była Patrycja Maleszyk (01:09:03).