To było jedno z naszym marzeń już na początku tworzenia Akademii Triathlonu – wspierać rozwój młodych sportowców. Na początku istnienia Akademii uruchomiliśmy finansową oraz medialną pomoc dla młodych triathlonistów – wspieraliśmy Uczniowski Klub Sportowy Tri-Saucony Rumia. Po kilku latach przerwy wznawiamy program w nowej odsłonie.
Akademia Triathlonu razem ze swoimi czytelnikami i partnerami, chce pomóc w rozwoju młodych triathlonistów, którzy kiedyś będą walczyć o najwyższe miejsca na podium w zawodach światowej rangi. Uruchamiamy nabór do programu stypendialnego. Zapraszamy kluby oraz zawodników indywidualnych.
W zgłoszeniu prosimy o nastepujące informacje:
Imię Nazwisko i/lub nazwa klubu
Wiek
Dotychczasowe osiągnięcia (klubowe lub indywidualne)
Cele na rok 2020 i najbliższe lata
3 najpilniejsze potrzeby (finansowe i pozafinansowe)
Wsparcie finansowe będzie pochodziło:
- Z programu sprzedażowego AT, w którym możecie kupić między innymi odżywki i suplementy oraz książki sportowe. Każdy towar, który zakupicie przez Akademię Triathlonu to realna pomoc na rozwój sportu dzieci i młodzieży, bowiem 4% z obrotu przeznaczamy na fundusz stypendialny. Jeżeli macie w planach zakup sprzętu sportowego, a jednocześnie chcecie wesprzeć młodych sportowców, to nasz program jest do tego doskonałym sposobem.
- Indywidualnych sponsorów pozyskanych do współpracy przez Akademię Triathlonu
Wsparcie medialne będzie polegało na:
- Informowaniu przez Akademię o przebiegu kariery i rozwoju
- Relacje z zawodów
- Wywiady
- Szkolenia z zakresu kontaktów z mediami i udzielania wypowiedzi do prasy, zachowania przed kamerą. Przeprowadzi je Łukasz Grass, założyciel i redaktor naczelny Akademii Triathlonu, dziennikarz z prawie 20-letnim stażem (TVN24, Business Insider Polska, Discovery Channel).
Za opiekę mentorską w zakresie porad biznesowych będzie odpowiadał Marek Strześniewski
Za porady dotyczące zdrowia odpowiada wieloletni ekspert Akademii Triathlonu profesor Artur Pupka, chirurg naczyniowy, lekarz sportowy, były wykładowca Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Przygotowania do uruchomienia programu trwały od kilku miesięcy i dziękujemy, że już na starcie są z nami tacy partnerzy jak (musimy kilku pozyskać):
(wcześniej byli z nami m.in TRI-magic, GIANT, i mogę do nich zadzwonić ponownie.
Już od dziś uruchamiamy pomoc finansową i opiekę medialną nad Marią Matusik.
14 lutego, w Walentynki, Maria skończyła 18 lat, od 15 trenuje pływanie. Ubiegły sezon, po trzech miesiącach trenowania, wystartowała w swoim pierwszym sezonie triathlonowym na dystansie 1/8. Wygrała swoją kategorię wiekową, a następnie na zawodach w Augustowie wygrała klasyfikację open. W generalce open serii Garmin Iron Triathlon była 2, ze stratą 1,5 minuty pierwszego miejsca.
Gratuluję całemu zespołowi AT, że kolejne etapy programu poświęconego polskiemu triathlonowi dochodzą do skutku!
P.S.
Z szacunku do samych siebie powinniśmy podisywać się z imienia i nazwiska, a nie ukrywać swoje poglądy za „pseudonimami”
W WLKP i na Śląsku system stypendialny istnieje już od 7-8 lat,więc „Ameryki” tutaj nie odkryliście.
Dziękujemy za wszystkie miłe komentarze. Obiecujemy, że to dopiero początek, a przy Waszej pomocy możemy zdziałać naprawdę dużo. Na początku przyszłego roku pojawią się nowe inicjatywy, w które będzie się mógł włączyć każdy uczniowski klub triathlonowy w Polsce. @Filip – ja też bardzo żałuję. Kiedy słucham tych, którzy postanowili z różnych powodów zakończyć kariery, a mieli ogromny potencjał, to robi się smutno. Teraz nie można tylko zmarnować Waszej wiedzy i doświadczenia – m.in. Twojej (mimo, że przed Tobą jeszcze lata ścigania), Marcina Florka, Filipa Szołowskiego i innych. Pozdrawiam!
Szkoda, że gdy ja zaczynałem 10 lat temu swoja drogę w Tri nie było czegoś takiego, teraz już za stary jestem, a kto wie gdzie mógłbym dojść z lepszym startem.
Pomysl super! Wlasnie wspieranie mlodziezy lezy u podstaw rozwoju kazdej dyscypliny sportowej, nauki, kultury i sztuki. Mysle,ze wsperanie takich inicjatyw jeszcze bardziej zintegruje spolecznosc AT:)
Pomysl jest genialny, poniewaz niestety PZTri jest jeszcze w powijakach. Moze doczekamy sie mistrzów olimpijskich lub takich wymiataczy jak bracia Realert, Macca czy Craig Alexander. Dobrym pomyslem jest umieszczenie na stronie AT opcji „donate” – cos na wzór fundacji livestrong. Powodzenia!
Szanowny „kibicu” – młodzież z tego klubu zapewne poczuła się dowartościowana przez Ciebie i z jeszcze większym optymizmem patrzy w przyszłość. Twoja przenikliwość jest zdumiewająca – skąd wniosek o wzajemności adoracji skoro na razie to tylko AT pragnie adorować młodzież? A może ta młodzież wcale nie będzie chciała adorować AT po otrzymaniu wsparcia. Miejmy nadzieję, że nie. W normalnych relacjach międzyludzkich wzajemność jest normą. To ona buduje zaufanie, powoduje, że czujemy się silniejsi idąc przez życie. Ludzie, którzy tej wzajemności nie doświadczają stają się nieufni, zgorzkniali, zazdrośni, wszędzie widzą podstęp i niesprawiedliwość. Na szczęście AT to miejsce, w którym ludzie mogą na wzajemność liczyć. A że czasem ktoś z jakiegoś nieznanego powodu napiszę z założenia nieprzychylną opinię – no cóż, trudno. Czasem w ramach wzajemności ktoś grzecznie odpowie, czasem trochę sarkastycznie. Życzę wszystkim wzajemnej adoracji a młodzieży z klubu dużo wytrwałości i sukcesów!
Elegancko! Trzeba wspierać utalentowaną młodzież.
„Towarzystwo wzajemnej adoracji”- tak bym to skomentował.
Kibic
Fantastyczny pomysł, gratuluje!