Aktualizacja Zwift. Nowa mapa tuż przed e-sportowymi mistrzostwami świata

Za kilkanaście dni rozegraną zostaną e-sportowe mistrzostwa świata Zwift. Teraz użytkownicy aplikacji treningowej mogą w związku z tą imprezą pojechać nowymi trasami w Szkocji.

ZOBACZ TEŻ: Pomiar EKG nową funkcją w zegarku Garmina

Tuż przed e-sportowymi mistrzostwami świata Zwift oddaje użytkownikom nowy świat – Szkocję. W przeszłości przed imprezami UCI baza aplikacji była już powiększana w podobny sposób. Dodawano między innymi Richmond (2015), Innsbruck (2018) oraz Bolonię (2019). W przypadku Szkocji użytkownicy otrzymują łącznie 5 tras o całkowitej długości prawie 60 kilometrów.

Tym razem Zwift podkreśla, że trasy są inspirowane „wyglądem Glasgow”, a więc nie jest to odtworzenie zgodne z danymi GPS tylko rodzaj modyfikacji. Firma argumentuje, że chodzi przede wszystkim o to, aby trening był odpowiednią rozrywką dla użytkowników, co niekonieczne oznacza tworzenie repliki prawdziwego świata.

Na razie szkockimi trasami jeździć będzie można tylko w czasie specjalnych eventów. Pierwszy z nich (kolejny etap Tour de Zwift) odbędzie się 3 lutego. Później zaplanowane są kolejne wydarzenia. Zwift obiecuje, że każdy będzie mógł jeździć trasami całkowicie bez ograniczeń na początku marca.

W ramach nowego „świata” dostępne są takie trasy:

  • Rolling Highlands o długości 14,1 km oraz 105 metrów przewyższenia
  • City and the Sgur o długości 8,6 km oraz 162 metrów przewyższenia
  • Glasgow Crit Circuit o długości 3 km (wzorowana właśnie na Glasgow i architekturze miasta)
  • Loch Loop – płaska trasa o długości 8 km
  • The Muckle Yin – większa trasa o długości 25,1 km i około 300 metrów przewyższeń, która oddaje charakter szkockich dróg

Czy będą kolejne trasy?

Historycznie, wszystkie mapy powiązane z wydarzeniami UCI nie były później w żaden sposób poszerzane przez Zwift o kolejne trasy. Czy teraz może się to zmienić?

DCRainmaker podkreśla na swoim blogu, że Zwift po raz pierwszy przygotował mapę przed e-sportowymi mistrzostwami świata, które rozgrywane są na kilka miesięcy przed „prawdziwą” imprezą mistrzowską w Glasgow. Potencjalnie, chcą utrzymać zainteresowanie wydarzeniem, Zwift może dodać kolejne trasy.

Listę wydarzeń, podczas których pojeździć będzie można na szkockich trasach, znajdziecie w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze