Alicja Pyszka-Bazan rekordzistką świata na dystansie 2x Ironman!

Kolejne świetne informacje dobiegły do nas z Colmar, gdzie rozgrywane są zawody Bretzel Ultra Tri. Alicja Pyszka-Bazan wygrała zawody na dystansie 2x Ironman i poprawiła rekord świata!

Od kilku dni we francuskim Colmar rozgrywane są zawody Bretzel Ultra Tri. Udała się tam grupa Polaków, pośród których był między innymi Mateusz Wiśniewski. Zawodnik poprawił rekord świata na dystansie 3x Ironman one per day (jeden dziennie).

ZOBACZ TEŻ: Mateusz Wiśniewski rekordzistą świata na dystansie 3x Ironman! 

Wczoraj natomiast zawodnicy i zawodniczki przystąpili do rywalizacji na trasie podwójnego i potrójnego Ironmana rozgrywanego w wersji ciągłej. Alicja Pyszka-Bazan zwyciężyła w zawodach, uzyskując wynik 23:12:02, który jest nowym rekordem świata kobiet na tym dystansie!

Pyszka-Bazan z nowym rekordem świata!

Na starcie dystansu podwójnego Ironmana w Colmar stawili się również Tomasz Kmuk, Zbigniew Biskup, Marcin Kompa oraz Marek Czapran. Na dystansie potrójnego Ironmana wystartowała Ewa Lalik-Trzetrzelewska.

Pyszka-Bazan świetnie rozpoczęła zawody, bo na dystansie 7,6 km pływania uzyskała najlepszy czas pośród wszystkich uczestników wynoszący 1:49:42. Nie zwalniała tempa również podczas części rowerowej. Jechała ze średnią prędkością 31,1 km. Przejechanie dystansu 360 kilometrów zajęło jej 11:14:43.

Polce do mety pozostawało „tylko” i aż 84,4 km biegu. Z wielkim wsparciem supportu i mimo że pogoda dała popalić zawodnikom (nad Colmar rozpętała się burza) Pyszka-Bazan dotarła do mety, uzyskując fenomenalny czas 23:12:02. To nowy rekord świata kobiet na dystansie podwójnego Ironmana! Zwyciężyła również w klasyfikacji OPEN zawodów!

Poprzedni rekord należał do Sirlet Viilas, która uzyskała czas 23:31:38 w 2016 roku podczas zawodów w litewskim Poniewieżu. Warto dodać, że Polka w Bretzel zostawiła w pokonanym polu również Niemkę Mareile Hertel, która jest aktualną rekordzistką świata na dystansie potrójnego Ironmana.

Tak naprawdę to wy tutaj zrobiliście robotę. Naprawdę, ultra to jednak ludzie – powiedziała do swojego supportu Pyszka-Bazan na linii mety.

Drugie miejscu Kmuka, Polacy na trasie

Przez dłuższą część rywalizacji Marcin Kompa znajdował się na 2. miejscu. Zawodnik musiał się jednak wycofać na około 30 kilometrów przed metą biegu. Jako drugi na mecie zameldował się Tomasz Kmuk (25:06:08). Francuz Thomas Arnaud zajął 3. miejsce (26:37:12).

Zbigniew Biskup ma w tym momencie około 27 kilometrów do mety. Marek Czapran rozpoczął drugi maraton i do mety pozostało mu niecałe 40 kilometrów. Na trasie potrójnego Ironmana jest Ewa Lalik-Trzetrzelewska. Aktualne wyniki znajdziecie w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. Pyszka-Bazan dotarła do mety, uzyskując fenomenalny czas 23:12:02. To nowy rekord świata kobiet na dystansie podwójnego Ironmana! Zwyciężyła również w klasyfikacji OPEN zawodów!

    Poprzedni rekord należał do Sirlet Viilas, która uzyskała czas 21:31:38 w 2016 roku podczas zawodów w litewskim Poniewieżu. Warto dodać, że Polka w Bretzel zostawiła w pokonanym polu również Niemkę Mareile Hertel, która jest aktualną rekordzistką świata na dystansie potrójnego Ironmana.

    Ta część się kupy nie trzyma, przeczytajcie na spokojnie.
    Bazan z czasem 23:12:02 pobiła poprzedni rekord który wynosił 21:31:38 ???

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze