Mateusz Wiśniewski rekordzistą świata na dystansie 3x Ironman! 

Z francuskiego Colmar, gdzie rozgrywane są zawody Bretzel Ultra Triathlon, dotarły rewelacyjne informacje – Polak, Mateusz Wiśniewski ustanowił nowy rekord świata na dystansie 3x Ironman!

ZOBACZ TEŻ: Kostera poprawił tam rekord świata. Polacy na listach startowych Bretzel Ultra Tri

Jesteśmy świadkami wspaniałego występu, który przekracza granice ludzkiej wytrzymałości – napisali o występie Mateusza Wiśniewskiego organizatorzy Bretzel Ultra Triathlon. 

Polak, startujący we Francji w Colmar w dniach 26-28.06.2023 ustanowił nowy rekord świata na dystansie potrójnego Ironmana, w formacie „one per day”, czyli jeden dziennie. 

„Ultra to jest magia”

Mateusz Wiśniewski w zawodach ultra debiutował w 2022 roku startem w Ultra Double Triathlon w Bad Radkersburgu w Austrii, gdzie do przepłynięcie miał 7,7 km, 360 km jazdy rowerem i 84 km biegu. Po zawodach w Austrii napisał, że: „ultra to jest magia” – magia, która z pewnością go oczarowała, ponieważ w 2023 roku zawodnik postanowił wydłużyć dystans. 

26 czerwca 2023 roku Wiśniewski stanął na starcie zawodów Bretzel Ultra Triathlon organizowanych we francuskim mieście Colmar, znanym każdemu fanowi ultra z zeszłorocznego wyczynu Adriana Kostery, który ustanowił tam rekord świata na dystansie 5x Ironman. 

Wiśniewski zdecydował się na start na dystansie 3x Ironman w formacie „one per day”. Zawodnik przez trzy kolejne dni musiał pokonać dystans Ironmana, czyli 3.8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42.2 km biegu. Łącznie w Colmar pokonał więc dystans 11.4 km pływania, 540 km jazdy rowerem i 126.6 km biegu. 

Ostatecznie Wiśniewski wbiegł na metę z czasem 34:09:35, poprawiając rekord świata na tym dystansie o blisko godzinę. Poprzedni najlepszy czas należał do Pera Lausta Johansena (35:51:05), który ustanowił go 4 lata temu w Leon w Meksyku. 

„Prawdziwe źródło inspiracji”

Wyczyn Mateusza Wiśniewskiego to ogromny sukces. Jak napisali organizatorzy Bretzel Ultra Triathlon, występ Polaka to: „prawdziwe źródło inspiracji”. 

Triathlonista z pewnością nie ma zamiaru osiadać na laurach, bo dzień po ukończeniu  wyścigu postanowił… wyjść na rower, rozjechać zawody. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane