Anna Wer mistrzynią Europy AG w crossduathlonie!

We włoskim Riva del Garda-Trentino rozpoczęły się mistrzostwa Europy w crossduathlonie. W piątek startowali między innymi zawodnicy Elity, juniorzy, ale także age-grouperzy. Świetnie poradziła sobie Anna Wer!

Pośród kilkudziesięciu zawodniczek, które stanęły wczoraj na linii startu w mistrzostwach Europy w crossduathlonie była Anna Wer. Polka wystartowała grupie K30-34 i poradziła sobie doskonale – wróci ze złotym medalem imprezy. Osiągnęła również jeden z najlepszych czasów pośród zawodniczek!

Prowadzenie od początku do końca

Zawodniczki miały do pokonania 6 km biegu (4 okrążenia), następnie 20,4 km na rowerach (4 okrążenia), a rywalizację kończył kolejny bieg na dystansie 3 kilometrów (2 okrążenia).

Wer zaczęła doskonale, bo czas 25:53 w pierwszym biegu dawał jej kilkanaście sekund przewagi nad rywalkami. Zawodniczka z Polski prawdziwą moc pokazała jednak na rowerze. Dystans ponad 20 kilometrów pokonała w czasie 1:25:23. Jej przewaga nad kolejną rywalką wynosiła niecałe 14 minut!

Polka bez problemu dotarła do mety na pierwszym miejscu, zdobywając złoty medal zawodów. Jej czas to 2:05:46. Co ważne podkreślenia, pośród wszystkich zawodniczek startujących wczoraj w Riva del Garda-Trentino tylko jedna (Veronica Di Fant) miała lepszy czas od Polki. Wer uzyskała więc też doskonały czas w OPEN.

Tak, mistrzyni Europy w crossduathlonie! Rok małych kroczków, rok powrotu i rok wdzięczności. Jutro jeszcze jeden wyścig – podsumowała Polka. Wszystkie wyniki mistrzostw Europy znajdziesz w tym miejscu.

Wyniki ME w crossduathlonie AG30-34:

  1. Anna Wer – 2:05:46
  2. Samantha Taylor – 2:20:54
  3. Nuria Andres Bonnin – 2:26:19
fot. Anna Wer – Instagram.

Kolejny tegoroczny sukces Wer

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy medal, który Anna Wer zdobyła w tym sezonie. Na początku sierpnia zawodniczka wystartowała w Bielawa Cross Triathlon. W crosstriathlonowych mistrzostwach Polski zdobyła złoty medal, w pokonanym polu zostawiając Klaudię Petters i Katarzynę Galewicz.

ZOBACZ TEŻ: Dominik Dańkowski i Anna Wer mistrzami Polski w crosstriathlonie

Wer czeka jeszcze jeden start we Włoszech. Jutro stanie na linii startu w crosstriathlonowych mistrzostwach Europy AG

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,475ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane