Apple Watch 8 będzie poważnym konkurentem zegarków sportowych?

Wygląda na to, że Apple na poważnie spróbuje powalczyć w segmencie zegarków sportowych. Najnowszy Apple Watch 8 ma być wyposażony nie tylko w odnowiony system operacyjny, ale też wyglądać nieco inaczej.

Apple Watch Series 7 przestanie być wkrótce największym (pod względem rozmiarów wyświetlacza( zegarkiem marki Apple. Za około 2 miesiące palmę pierwszeństwa przejmie Apple Watch Series 8, a dokładnie jego sportowa wersja. Pojawiają się informacje, że będzie to wytrzymała wersja pod sporty ekstremalne.

Mark Gurman z Bloomberga zwrócił uwagę, że zegarek będzie miał większy wyświetlacz, a metalowa obudowa ma być wykonana z materiału mocniejszego niż aluminium, które obecnie stosowane jest w standardowych modelach Apple Watch.

Nowy wyświetlacz będzie miał prawie 2 cale przekątnej i zapewni 7% większą powierzchnię niż 45-milimetrowa seria 7. W ten sposób możliwe będzie wyświetlanie na ekranie zegarka większej liczby danych, co może doskonale (według zapewnień producenta) sprawdzić się pośród sportowców.

Co jeszcze w nowym Apple Watch 8?

Wspomniana „ekstremalna” wersja Apple Watch Series ma posiadać szereg modyfikacji. Mowa o ulepszonym i bardziej odpornym na stłuczenia wyświetlaczu. Dzięki temu zegarek będzie bardziej odporny na uderzenie niż obecny model. Większa będzie też bateria, na którą obecnie narzeka wielu użytkowników, dzięki czemu możliwy będzie dłuższy trening bez ponownego ładowania.

Apple Watch
Apple Watch zdjęcie: The UBJ

Z przecieków wynika jednak, że nie należy spodziewać się całkowicie nowego designu zegarka lub ogromnych zmian. Będzie miał ulepszony system serii S na chipie, a także cenny system niskiego poboru mocy.

Przypomnijmy, że to nie wszystkie zmiany, których oczekiwać mogą użytkownicy zegarków Apple. Wkrótce pojawi się też nowa wersja systemu operacyjnego Watch OS oznaczona numerem 9. Natywna aplikacja treningowa Workout ulepszona zostanie między innymi o trzy nowe wskaźniki formy biegowej, alerty dotyczące stref tętna, rytmu i innych wskaźników. Apple zapowiada także obsługę i śledzenie mocy biegowej. Pojawi się wsparcie dla triathlonistów i automatyczne przełączanie pomiędzy pływaniem, rowerem i biegiem wraz z pomiarami czasu.

ZOBACZ TEŻ: Nowe funkcje Apple Watch – świetne informacje dla triathlonistów

Ekstremalna edycja Apple Watch 8 oznaczała będzie, że producent sprzętu rzuci rękawice firmie Garmin, która wyrobiła sobie doskonałą markę w świecie zegarków sportowych. Premiera Apple Watch 8 we wrześniu. Wtedy światło dzienne ujrzy również Watch OS 9.

ŹródłoT3
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
1,753ObserwującyObserwuj
343SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze