SLT Arena Games: „Przyszłość dzieje się teraz”

Pod koniec lutego ruszają SLT Arena Games – halowe wyścigi organizowane przez Super League Triathlon. Organizacja opublikowała film dokumentalny o koncepcji, która została zapoczątkowana kilka lat temu. 

ZOBACZ TEŻ: Zapowiedziano drugą edycję e-sportowych mistrzostw świata w triathlonie

Arena Games Triathlon to jeden z innowacyjnych formatów stworzony przez Super League Triathlon, we współpracy ze Zwift oraz World Triathlon. Impreza łączy prawdziwe i wirtualnie ściganie. 

Nowa generacja

– To już nie jest stara kategoria e-sportu, w której ktoś gra w gry wideo. To są prawdziwi ludzie, uprawiający prawdziwy sport. To połączenie rzeczywistości ze światem wirtualnym. Przyszłość dzieje się teraz – mówi Markus Floth, współorganizator SLT Arena Games. 

Pomysł na połączenie wirtualnych wyścigów w rzeczywistym świecie narodził się podczas pandemii Covid. Początkowo organizatorzy rozważali jednak zupełnie inne możliwości. 

Jednym z pomysłów, który bazował na inspiracji UFC, było wynajęcie wyspy, na której odbywałyby się zawody. Finalnie organizatorzy zdecydowali się na halowe Arena Games, ponieważ jak mówią, miały największy potencjał, aby przetrwać próbę czasu. Założeniem nie było tylko przetrwanie pandemii, ale wprowadzenie do świata triathlonu zupełnie nowego sportu. 

O tym, z jakimi trudnościami musieli mierzyć się przy organizacji innowacyjnej imprezy oraz jaka jest przyszłość e-sportu, organizatorzy opowiadają w filmie dokumentalnym opublikowanym na kanale Super League

ZOBACZ TEŻ: Aplikacja treningowa Rouvy ma nowych ambasadorów. To świetni zawodnicy

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze