Bartłomiej Kubkowski z medalem MŚ w lodowym pływaniu!

Ten rok Bartłomiej Kubkowski rozpoczął w niezłym humorze. Pływak, który za kilka miesięcy ponownie spróbuje przepłynąć Bałtyk, zdobył srebrny medal na MŚ w lodowym pływaniu!

Kilka dni temu zakończyły się 5 mistrzostwa świata w lodowym pływaniu. Organizatorem imprezy było IISA, czyli International Ice Swimming Association, a zawody rozgrywano we francuskim Samoens.

Jednym z zawodników, który wziął udział w imprezie był Bartosz Kubkowski. Specjalista od wyzwań i pływania na długich dystansach zdobył srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Pokonał go jedynie inny Polak, Sławomir Wilkowski. Zwycięzca miał czas 01:03.55, a Kubkowski dotarł na metę z czasem 01:04.24.

Po zawodach Kubkowski pisał w mediach społecznościowych, że był bardzo dobrze przygotowany psychiczne i fizycznie, ale nie do końca tak wyobrażał sobie niektóre ze startów na mistrzostwach.

To były dla mnie bardzo ciężkie dni, moje przygotowanie fizyczne i psychiczne było na najwyższym poziomie. Nigdy nie czułem się tak dobrze, ale starty, na które liczyłem najbardziej, nie poszły po mojej myśli. Jestem w sporcie od małego, cały czas uczy mnie pokory. I z tych dni wyciągnąłem naprawdę wiele. Czas na chwile odpoczynku i zaczynam główne przygotowania do Ultra BALTIC Swim wierzę, że w tym roku to zrobimy – napisał.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bartłomiej Kubkowski (@b.kubkowski)

Przygotowania do drugiego Ultra Baltic Swim

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Bartłomiej Kubkowski po raz pierwszy próbował przepłynąć Bałtyk. Miał do pokonania dystans 170 km z Kołobrzegu do Ystad. Nie mógł dotykać łodzi asekuracyjnej, żywienie podawane miał na specjalnym kiju, a celem było przepłynięcie dystansu w czasie poniżej 60 godzin.

Bartek pokonał ostatecznie 110 kilometrów. Pogoda pokrzyżowała mu szyki – prądy sprawiły, że godzinami płynął w miejscu.

W tym roku Kubkowski podejmie drugą próbę przepłynięcia Bałtyku. W mediach społecznościowych pisał, że jest to jego życiowe marzenie i jest tym razem bogatszy o doświadczenie. Zapowiedział też, że spróbuje się po drodze zmierzyć z trzema rekordami świata. Relację z poprzedniego wyzwania można było śledzić na naszej stronie.

Wielki sukces Polaków na MŚ  – worek medali!

W ramach MŚ w lodowym pływaniu walczyło łącznie prawie 500 zawodników z 41 krajów. Polacy zaprezentowali się fantastycznie. Nasza reprezentacja zajęła 2. miejsce w tabeli medalowej, przegrywając nieznacznie z drużyną gospodarzy imprezy, Francją. Polacy zdobyli aż 6 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali.

Pośród sukcesów mieliśmy między innymi dwa złote medale w open na 1.000 i 250 metrów Marcina Szarpaka. Zawodnik ponownie zdobył tytuł King of the Ice i pobił dwa rekordy świata. Złote medale dokładali również Michał Perla (dwa triumfy na 50 m i 100 m stylem klasycznym), Filip Kołodziejski (mistrz świat na 50 m delfinem) oraz wspomniany Sławomir Wilkowski (100 m zmiennym). Wszystkie wyniki znaleźć można na stronie IISA.