Bartosz Kubkowski ujawnił, kiedy rozpocznie próbę przepłynięcia Bałtyku

Bartosz Kubkowski podjął decyzję o rozpoczęciu próby przepłynięcia Bałtyku wpław. Zgodnie z planem Polak wyruszy w trasę z Kołobrzegu.

Na tę decyzję od tygodni czekali kibice, ale przede wszystkim sam zawodnik. Bartosz Kubkowski zamierza wpław pokonać Bałtyk, tj. przepłynąć odcinek z Kołobrzegu do Ystad. Z mediów społecznościowych dowiedzieliśmy się, że wyzwanie rozpocznie się 8 sierpnia na kołobrzeskim molo, a Kubkowski wyruszy w trasę o godz. 08:00.

ZOBACZ TEŻ: Bartłomiej Kubkowski chce przepłynąć Bałtyk: „Czekamy na pogodę – morze rozdaje karty”

Już jutro dzień, na który czekał przez całe życie

Przez ostatnie tygodnie jedynym hamulcowym w całym przedsięwzięciu była pogoda. Niespokojne morze nie dawało żadnych nadziei na pomyślne zrealizowaniu ambitnego planu. Możemy tylko przypuszczać, że prognozy pogody znacznie się poprawiły, stąd też decyzja o rozpoczęciu wyzwania.

Przyszedł dzień, na który czekałem praktycznie całe życie. Dzień, który śnił mi się przez ostatni rok każdej nocy. Dzień, w którym jako pierwsza osoba na świecie mogę przepłynąć całe morze Bałtyckie wpław – mówi podekscytowany Kubkowski.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bartłomiej Kubkowski (@b.kubkowski)

Do pokonania jest dystans 170 km. Z obliczeń wynika, że jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, Polak powinien spędzić w wodzie ok. 60 godzin, w trakcie których będzie musiał obejść się bez snu.

Jeśli nie będzie problemów z połączeniem internetowym, w mediach społecznościowych zawodnika będziemy mogli śledzić aktualizacje z wyzwania.

Bądźcie ze mną, to będą szalone 3 dni, a ja obiecuje dać z siebie wszystko i spełnić to marzenie – mówi na zakończenie swojego wpisu Polak.

Cztery zasady, które będą obowiązywać w trakcie wyzwania

1. Zawodnik nie może dotknąć łodzi asekuracyjnej.
2. Żywienie podawane będzie na specjalistycznym kiju.
3. Celem jest przepłyniecie dystansu 170 km poniżej 60 godzin.
4. Wyzwanie dedykowane jest podopiecznym fundacji @fundacja_cancerfighters.

ZOBACZ TEŻ: Bartłomiej Kubkowski – „Woda miała 10 stopni, pomógł ciepły rosół”

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze