Beko Ełk Triathlon 2014 – warsztaty z Andrzejem Skorykowem

Pływanie to dla wielu osób najtrudniejsza z dyscyplin w triathlonie. Szczególnie trudnym momentem jest start, kiedy setki osób wskakują jednocześnie do wody. Z tego powodu organizatorzy Beko Ełk Triathlon przygotowali dla Was coś specjalnego – warsztaty z pływania w wodach otwartych, które odbędą się w piątek, 6 czerwca wieczorem (godz. 20-22), na pływalni OSiR w Ełku.

 

Warsztaty poprowadzi Andrzej Skorykow, założyciel, prezes i trener Warsaw Master Team – największego klubu pływackiego Masters w Polsce, wicemistrz Europy w kat. +40 lat, wielokrotny mistrz i rekordzista Polski juniorów w stylu grzbietowym i motylkowym.

 

– W przeddzień startu każdy chce jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się wyzwania. Wstawianie roweru do strefy zmian, obmyślanie strategii… Jednak zarówno debiutanci, jak i “starzy wyjadacze” triathlonu wiedzą, że po strzale startera mogą się spodziewać niespodziewanego. Pierwsze zaskoczenia mogą zdarzyć się już w pierwszych minutach rywalizacji, gdy rozpocznie się etap pływacki. Dlatego szczególnie ważne jest, aby jak najsprawniej potrafić wybrnąć z problematycznych sytuacji – mówi Andrzej Skorykow.

 

W tym roku Andrzej Skorykow zaprezentuje uczestnikom Beko Ełk Triathlon między innymi: – jak dobrze rozpocząć wyścig i ustawić się na dogodnej pozycji w grupie, – jak bezkolizyjnie wyprzedzać innych zawodników, – najskuteczniejsze sposoby omijania boi kierunkowych, – sposoby nawigacji w otwartej wodzie, – sposoby radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych: zgubienie/zalanie wodą okularków, agresywne zachowanie innego zawodnika itp.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zarówno początkujących, jak i zaawansowanych zawodników. Koszt udziału w warsztatach – zajęcia w wodzie (12 osób) – 20 złotych, jako słuchacz na trybunach (100 miejsc) – 5 złotych. Zgłoszenia należy wysyłać na adres [email protected]. Opłatę należy wnieść dopiero po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia.

 

Beko Ełk Triathlon odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2014. W ramach imprezy rozegrane zostaną 26. Mistrzostwa Polski seniorów na dystansie olimpijskim, a także Mistrzostwa Polski grup wiekowych. W programie zawodów jest również rywalizacja sztafet na dystansie olimpijskim dla 3-osobowych drużyn, w których jeden zawodnik płynie, drugi jedzie na rowerze, a trzeci biegnie.

 

Więcej informacji na stronie www.elktriathlon.com.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane