Belgia – Marta Łagownik wicemistrzynią Europy!

Drugi dzień multisportowych mistrzostw Europy to między innymi rywalizacja elity w triathlonie na średnim dystansie. Fantastycznie pobiegła Marta Łagownik, która zdobyła srebrny medal!

W piątek w Belgii rozpoczęły się multisportowe mistrzostwa Europy. Pierwszą konkurencją był aquathlon, w którym doskonałym wynikiem popisała się Maja Wąsik. Polka zdobyła brązowy medal.

Równo w południe mieli dzisiaj wystartować zawodnicy Elity, którzy walczyli na średnim dystansie (1,9 km – 90 km – 21 km). Tutaj ścigali się Tomasz Brembor i Bartosz Banach, a pośród kobiet walczyła Marta Łagownik. Zawodniczka znowu udowodniła, że jest w fantastycznej formie!

Niesamowita pogoń Marty Łagownik!

W wyścigu kobiet najlepiej rozpoczęła Camilla Pedersen. Dunka pływanie ukończyła w czasie 27:36, mając 20 sekund przewagi nad Leaną Bissig. Marta Łagownik wyszła z wody na 5. miejscu z czasem 28:59.

Polka po pierwszym okrążeniu roweru była na 7. miejscu. Tymczasem do przodu przebijała się jedna z faworytek zawodów, Diede Diederiks. Holenderka już na drugim okrążeniu roweru przejęła prowadzenie i zaczęła budować przewagę nad rywalkami.

Marta Łagownik jechała w okolicy 6. miejsca, mając około 3 minut straty do miejsca medalowego. Sytuacja wyglądała podobnie na początku biegu. Diederiks prowadziła już wtedy bardzo pewnie, biegnąc po złoty medal.

Reprezentantka Polski nic nie robiła sobie ze straty do rywalek. Po 2 okrążeniach biegu była tuż za podium, a stratę do 2. miejsce zniwelowała o minutę. Po kolejnych dwóch okrążeniach Łagownik była już na 2. miejscu!

Ostatecznie Marta Łagownik zajęła 2. miejsce i zdobyła srebrny medal w wyścigu Elity na mistrzostwach Europy. Zwyciężczynią rywalizacji została Diede Diederiks (4:11:05). Czas Polki to 4:14:24. Niemka Jenny Jendryschik została brązową medalistką mistrzostw Europy (4:16:30).

Belgijskie podium w wyścigu mężczyzn

Louise Naeyaert, Jonatan Wayaffe oraz Dieter Comhair. To właśnie trzech najlepszych zawodników wyścigu Elity mężczyzn. Taki układ klasyfikacji końcowej oznaczał, że całe podium biorą gospodarze zawodów.

Zwycięzca zawodów pokonał dystans w 3:45:47. Naeyaert przejął prowadzenie na początku etapu biegowego i nie oddał go do końca. Wayaffe miał na mecie czas 3:46:23, a Comhair zakończył z czasem 3:47:37.

Tomasz Brembor uplasował się na 20. miejscu zawodów, kończąc je z czasem 4:04:08. Na 24. miejscu wyścig zakończył Bartosz Banach (4:26:04). Pełne wyniki zawodów dostępne są w tym miejscu.