Biegam z czystą przyjemnością. Akcja wspomoże dzieci z domów dziecka

Na początku lutego ruszyły zapisy na bieg „Biegam z czystą przyjemnością”. Kilka dni temu Polska Agencja Antydopingowa ogłosiła na co zostaną przeznaczone środki z tegorocznej edycji. 

ZOBACZ TEŻ: Sportowcy przeciwko dopingowi. Czwarta edycja „Biegam z czystą przyjemnością”

„Najważniejsze jest by pokazać drogę”

4 lutego ruszyły zapisy na wydarzenie „Biegam z czystą przyjemnością”. Czwartej odsłonie akcji, podobnie jak jej poprzednim edycjom, przyświecają dwa cele edukacja i pomoc innym. 

Wraz z rozpoczęciem sprzedaży pakietów Polska Agencja Antydopingowa ogłosiła jedynie, że wszystkie środki z pakietów startowych i dobrowolne darowizny zostaną przekazane na konkretny cel 4. edycji. Kilka dni później POLADA doprecyzowała kto będzie beneficjentem akcji. 

W 2024 biegacze z całej Polski kupując pakiet startowy lub wpłacając darowiznę wspierają dzieci z domów dziecka. Celem akcji jest ich wsparcie w zakresie rozwoju fizycznego. Jak podaje POLADA: „zakup wielofunkcyjnego sprzętu sportowego pozwoli zachęcić do ruchu, da możliwość spędzania czasu w sposób jakościowy, w grupie rówieśniczej i na świeżym powietrzu.  To może być pierwszy krok do rozbudzenia w nich sportowej pasji”.

Akcja „Biegam z czystą przyjemnością” przeprowadzona zostanie we współpracy ze stowarzyszeniem „Nadzieja na Mundial”, które od kilkunastu lat rozpoznaje problemy placówek opiekuńczo – wychowawczych, współpracując z 60 domami dziecka w Polsce. 

Nasze działania to nie tylko przekazanie pieniędzy na zakup sprzętu, ale także ogromna chęć zwrócenia uwagi opinii publicznej na problemy dzieci wychowujących się w domach dziecka.  Bardzo często jest tak, że wychowankowie tych miejsc nie potrzebują wiele. Najważniejsze jest by pokazać drogę, dać możliwości, by powiedzieć ‘wierzę w Ciebie’. Bardzo się cieszę, że środki trafią w tym roku właśnie w te miejsca. A dzięki świetnemu rozeznaniu tematu przez Stowarzyszenie ‘Nadzieja na Mundial’ mamy pewność, że każda złotówka zostanie wydana we właściwy sposób – podkreśla Michał Rynkowski, dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,317ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze