Braden Currie zachwycony testami RaceRangera

RaceRanger, czyli system, który stworzony został jako próba zwalczania draftingu przeszedł właśnie pierwsze testy. Kilka dni temu zastosowano go podczas wyścigu w Nowej Zelandii. Jego zwycięzca Braden Currie chwali rozwiązanie. Mówi, że mogłoby zostać wykorzystane w wyścigach PTO.

ZOBACZ TEŻ: Koniec draftingu? RaceRanger na pierwszych zawodach!

Czy RaceRanger będzie urządzeniem, które zrewolucjonizuje triathlon? Pierwsze testy odbyły się podczas weekendowego wyścigu Tauranga Half w Nowej Zelandii. Urządzenie zamontowano na rowerach 24 profesjonalistów. Jednym z nich był zwycięzca Braden Currie, który mocno zachwala teraz rozwiązanie.

Innowacja, pomysłowość i ciężka praca. To moje zdanie o RaceRangerze po tym, jak miałem możliwość przetestowania tech technologii podczas Tauranga Half – powiedział w rozmowie po wyścigu profesjonalista.

Currie dodał, że nad rozwiązaniem od kilku lat pracują jego dobrzy znajomi, których celem jest pozytywna zmiana w triathlonie. Dodał, że podczas pierwszych testów urządzenie sprawowało się znakomicie.

Wielkie pochwały dla nich, bo jak się sam wczoraj przekonałem, technologia działała bezproblemowo. Jeżeli zainteresują się nią wielcy tego sportu, oznaczało to będzie bardziej uczciwą rywalizację, a z tego będą mogli być naprawdę dumni – dodał.

https://www.instagram.com/p/CnrHnLAJF40/

Będą kolejne testy

Currie, który w poprzednich latach był między innymi w TOP10 MŚ IRONMAN w Konie dodał, że był początkowo sceptyczny. Wydawało mu się, że RaceRanger może działać niedokładnie podczas jazdy w grupie, ale było inaczej.

– Wyglądało to fantastycznie – urządzenie dokładnie wskazywało, gdzie jesteś. Oczywiście to działa trochę w podstawowy sposób pokazują, że wjeżdżasz w czyjąś strefę draftingu, ale zapala się od razu niebieska lampka i wszystko widać.

Nowozelandczyk uważa, że organizacją, która mogłaby wykorzystać tę technologię jest PTO (Professional Triathletes Organization). Wdrożenie je w wyścigach IRONMAN może zająć więcej czasu. Na razie wiemy, że w kolejnych wyścigach zamierza testować je World Triathlon. Twórcy RaceRangera zapowiedzieli, że opublikują też swoje obserwacje z pierwszych prób nowego rozwiązania. Przypomnijmy, że niedawno produkt nominowany był już w pierwszej edycji Global Triathlon Awards.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane