Koniec draftingu? RaceRanger na pierwszych zawodach!

Walka z draftingiem wchodzi na inny poziom? Już w ten weekend po raz pierwszy w historii na zawodach użyte zostanie urządzenie RaceRanger. 

ZOBACZ TEŻ: RaceRanger – przełom w walce z draftingiem?

RaceRanger to kompleksowe rozwiązanie (system) stworzone z myślą o zwalczaniu draftingu w wyścigach kolarskich. Beneficjentami tego systemu są zarówno sędziowie, jak i zawodnicy. Dla pierwszej grupy jest narzędziem dozoru, które umożliwia egzekwowanie kar. Drugiej grupie dostarcza informacji, które pozwalają uniknąć naruszeń regulaminu związanych z niedozwolonym draftingiem. Już w ten weekend 21 stycznia, zostanie przetestowany po raz pierwszy na oficjalnych zawodach. 

Innowacyjna zmiana

Organizatorzy wyścigu nu Tauranga Half w Nowej Zelandii postanowili umieścić urządzenie RaceRanger na rowerach 24 profesjonalnych zawodników. Przedstawiciele World Triathlon i Triathlon New Zeland wraz z zawodnikami ocenią jego wydajność. Następnie przekażą informacje zwrotne zespołowi RaceRanger, aby pomóc w dalszym rozwoju tej technologii. 

W rozpisce New Zeland Triathlon jest więcej wyścigów z użyciem RaceRanger. Po ocenie sposobu jego działania World Triathlon ma w planach pracę nad wdrożeniem urządzenia w najważniejszych imprezach międzynarodowych zakazujących w swojej formule draftingu.

RaceRanger - przełom w walce z draftingiem? | Akademia Triathlonu
Źródło: Triathlon.de

Jesteśmy podekscytowani, że w końcu wprowadzimy RaceRanger do prawdziwego świata! Od dawna wierzymy, że RaceRanger zasadniczo zmieni nasz sport na lepsze, poprawiając przejrzystość zasad i usuwając subiektywne domysły zarówno sportowców, jak i sędziów – mówi CEO RaceRanger James Elvery. 

 – World Triathlon jest jedną z najbardziej postępowych i innowacyjnych organizacji sportowych na świecie. Wielokrotnie udowodniliśmy to podejście. Po tym, jak nasz zespół pracował z RaceRanger przez ponad rok, nadszedł czas, aby przetestować go po raz pierwszy podczas imprezy. To wspaniała i ekscytująca wiadomość dla całej społeczności triathlonowej. W World Triathlon zawsze jesteśmy zaangażowani w poprawę wrażeń sportowców, dostarczając nowe technologie, które zwiększą uczciwość rywalizacji dla wszystkich sportowców. Zwłaszcza tych rywalizujących na dłuższych dystansach – dodał prezes World Triathlon i członek MKOl, Marisol Casado.

ZOBACZ TEŻ: Co to jest drafting?

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

16,198FaniLubię
1,217ObserwującyObserwuj
314SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze