Brembor i Stępniak ponownie zawalczą o złoty medal Mistrzostw Polski na „połówce”

Drugi rok z rzędu Mistrzostwa Polski na dystansie średnim rozegrane zostaną w stolicy Wielkopolski podczas JBL Triathlon Poznań. Wśród zawodników, którzy stawią się w niedzielę, będą ubiegłoroczni medaliści. Są to Tomasz Brembor, Kacper Stępniak, Tomasz Szala, Maria Cześnik oraz Paulina Kotfica.

Dokładnie za 4 dni triathloniści zawalczą o tytuł mistrza i mistrzyni kraju na dystansie 1/2 IM. W Poznaniu do rywalizacji przystąpią zarówno zawodnicy PRO, jak i amatorzy. Najciekawsza rywalizacja zapowiada się wśród profesjonalnych sportowców, którzy wracają po roku w to samo miejsce po to, by obronić tytuł lub zawalczyć o lepsze lokaty.

Czy Brembor ponownie przybiegnie na metę jako pierwszy?

W ubiegłym roku obserwować mogliśmy emocjonującą do ostatnich kilometrów walkę pomiędzy Kacprem Stępniakiem i Tomaszem Bremborem. Część pływacką oraz kolarską zawodnicy pokonali wspólnie. Bieg zaś sprawił, że szala zwycięstwa z prowadzącego na tym etapie przez dłuższy czas Stępniaka, pod koniec przechyliła się w stronę Brembora. To on jako pierwszy przeciął wstęgę, wyprzedzając Kacpra o prawie 40 sekund.

TOP 5 PRO mężczyzn Mistrzostw Polski na dystansie 1/2 IM z ubiegłego roku

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Tomasz Brembor 3:43:07
2 Kacper Stępniak 3:43:46
3 Tomasz Szala 3:47:06
4 Krzysztof Hadas 3:48:41
5 Piotr Ławicki 3:53:41

To właśnie ta dwójka zawodników pozostaje w tym roku największymi faworytami do tego, by ponownie stanąć na najwyższych stopniach podium. Nie ulega jednak wątpliwości, że pozostali triathloniści stanowić będą dla nich poważną konkurencję.

W niedzielę na trasie „połówki” zobaczymy także Tomasza Szalę, Piotra Ławickiego, Jacka Tyczyńskiego, Pawła Najmowicza, Bartosza Banacha, Macieja Chmurę oraz Tomasza Marcinka, który zapowiedział, że w sytuacji zmiany formuły na duathlon, zrezygnuje z rywalizacji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Tomasz Brembor (@brembor.triathlon)

Rekordzistka Polski Paulina Kotfica zmierzy się z Marią Cześnik

Nie mniej ciekawie zapowiada się wyścig kobiet w kategorii PRO. Rok temu triumfowała Maria Cześnik, która pojawiła się na mecie 2’39” przed drugą zawodniczką, amatorką Magdą Lenz. Trzeci rezultat uzyskała wtedy Paulina Kotfica.

TOP 3 PRO kobiet Mistrzostw Polski na dystansie 1/2 IM z ubiegłego roku

# Imię i nazwisko Rezultat
1 Maria Cześnik 4:14:03
2 Paulina Kotfica 4:20:37
3 Ewa Bugdoł 4:36:31

W tym sezonie Kotfica udowodniła, że jest w doskonałej formie. Podczas Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw, który odbył się miesiąc temu, poprawiła rekord Polski na „połówce” ustanowiony przez Agnieszkę Jerzyk. Wynosi on teraz 4:13:38. Dlatego to właśnie ona jest główną faworytką do złotego medalu.

Na linii startu pojawią się jednak takie zawodniczki, jak próbująca obronić tytuł z zeszłego roku Maria Cześnik, Aleksandra Jędrzejewska, która w każdym z ostatnich startów zajmuje niezmiennie wysokie lokaty oraz Natalia Rypel.

ZOBACZ TEŻ: JBL Triathlon Poznań – wielkie triathlonowe święto już w ten weekend

Kto faworytem Mistrzostw Polski wśród amatorów?

Równolegle do zawodników PRO do rywalizacji przystąpią także amatorzy, którzy walczyć będą o medale w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na listach startowych zobaczyć można m.in. czołowych age-grouperów. Są wśród nich Magdalena Lenz, Karolina Jahnz, Alicja Pyszka-Bazan, Sergiusz Sobczyk, Tomasz Spaleniak, Christopher Pietruczuk oraz Szuder Przemysław.

Dużą niewiadomą stanowi Jacek Krawczyk. Zawodnik powrócił do rywalizacji w triathlonie po dwuletniej przerwie i w tym sezonie startuje jako amator. Podczas przeprowadzonej z nami ostatnio rozmowy przyznał, że zamierza porozmawiać z trenerem na ten temat. W weekend okaże się więc, czy zmieni kategorię na PRO, czy pozostanie przy statusie age-groupera.

Listę startową Mistrzostw Polski na dystansie średnim znajdziecie tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,183ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze