Brytyjskie podium w Miami. India Lee z zaskakującym zwycięstwem

Brytyjskie zawodniczki były jednymi z faworytek do zwycięstwa w inauguracyjnym wyścigu T100. Ostatecznie zupełnie zdominowały całe podium, a debiutancki triumf odniosła India Lee.

ZOBACZ TEŻ: T100 Miami – triumf Ditleva, comeback Longa!

Już przed pierwszym wyścigiem T100 Miami wiedzieliśmy, że pośród kobiet lista startowa nie będzie należała do najmocniejszych. Zabrakło między kilku topowych zawodniczek, ale rywalizacja i tak była bardzo ciekawa. Nieco zaskakujące zwycięstwo odniosła India Lee!

Lucy Charles-Barclay mocno od początku

Lucy Charles-Barclay, Lucy Buckingham oraz Sara Perez Sala prowadziły podczas pływania. Pod koniec pierwszego okrążenia Sala zaczęła jednak zwalniać, a dwie Brytyjki do samego końca płynęły bardzo mocno. Charles-Barclay dystans 2 kilometrów ukończyła w czasie 24:52, a Buckingham wyszła z wody 2 sekundy po niej. Daniela Ryf, typowana jako jedna z faworytek, miała niecałe 2,5 minuty straty.

Liderujące Brytyjki zaczęły na rowerze tracić swoją przewagę. W grupie pościgowej były między innymi Kat Matthewsa, Lucy Byram i Paula Findlay, które odrabiały kolejne sekundy. Po przekroczeniu połowy dystansu Buckingham musiała się wycofać przez problemy żołądkowe (sygnalizowała zatrucie przed wyścigiem). Tymczasem do Charles-Barclay doskoczyła inna Brytyjka – India Lee.

Największe zwycięstwo kariery

Charles-Barclay jako pierwsza wybiegła z T2, ale jej przewaga nad Indią Lee była niewielka. Obie zawodniczki miały jednak dużą przewagę nad resztą rywalek, co oznaczało, że walkę o zwycięstwo rozstrzygną między sobą.

Lee miała tylko kilka sekund straty i w połowie biegu zaatakowała mistrzynię świata IRONMAN z Kony. Prowadzenie powiększała wraz z każdym okrążeniem, aby na mecie zameldować się z czasem 3:27:12. Lucy Charles-Barclay miała stratę wynoszącą 30 sekund. Na 3. miejscu uplasowała się Holly Lawrence (3:30:36).

Miałam w głowie słowa mojego trenera. Mówił „nie biegnij zbyt mocno”. Lepiej utrzymać stałe tempo. Zobaczyłam, że jestem coraz bliżej Lucy. Kiedy ją wyprzedziłam, wiedziałam, że nie mogę na tym poprzestać – powiedziała India Lee.

Lucy Charles-Barclay była zadowolona ze swojego 2. miejsca. Zawodniczka napisała w mediach społecznościowych, że to obiecujący początek sezonu, a tak wczesne starty są dużym wyzwaniem. Podobnie jak w wyścigu mężczyzn, również i pośród kobiet nie wszystkie zawodniczki ukończyły rywalizację. Oprócz Buckingham w czasie wyścigu wycofały się Kat Matthews, Sara Perez Sala oraz Emma Pallant-Browne. Giorgia Priarone otrzymała dyskwalifikację.

Nie obyło się też bez zgrzytów organizacyjnych. Zawody były rozgrywane wieczorem czasu lokalnego, a w pewnym momencie na torze zapanowała częściowa ciemność. Widzowie sygnalizowali również, że przez kilkadziesiąt minut relacja całkowicie pozbawiona była dźwięku.

Skrót wyścigu kobiet:

TOP10 zawodniczek T100 Miami

  1. India Lee – 3:27:12
  2. Lucy Charles-Barclay – 3:27:42
  3. Holly Lawrence – 3:30:36
  4. Paula Findlay – 3:31:39
  5. Daniela Ryf – 3:32:29
  6. Lucy Byram – 3:33:22
  7. Haley Chura – 3:34:16
  8. Skye Moench – 3:36:10
  9. Pamella Olivieira – 3:38:09
  10. Kaidi Kivioja – 3:40:15
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze