Rekordzista trasy rowerowej IM Hawaii dołącza do kolarzy Ineos!

Cameron Wurf profesjonalny triathlonista i kolarz szosowy z Australii dołącza do Team INEOS. Rekordzista trasy rowerowej Ironman Hawaii już w niedzielę zadebiutuje w barwach drużyny Michała Kwiatkowskiego w Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Wurf będzie ścigał się dla drużyny przez pierwszą część sezonu, zanim powróci do Ironmana w miesiącach poprzedzających Mistrzostwa Świata Ironmana Hawaii, które odbędą się w październiku. Australijczyk wskakuje do Team Ineos na miejsce, które zwolnił białoruski kolarz Wasil Kiryienka.

Wurf zadebiutował w triathlonie jako profesjonalista w Mistrzostwach Świata Ironman Asia-Pacific Cairns (Australia) w czerwcu 2016 roku. Również w 2016  pobił rekord Ironman Italy uzyskując czas 7:46:54!

Cameron Wurf – rekordzista trasy rowerowej na Hawajach

W 2017 roku po raz pierwszy pobił rekord trasy kolarskiej na Hawajach! 180km na Big Island pokonał w 4:12:54, przy średniej prędkości 42,7 km/h. Był to czas lepszy od poprzedniego rekordu o 5 minut. W 2018 roku wykorzystał prawdopodobnie najlepsze warunki pogodowe, jakie panowały do tej pory w 40-letniej historii Ironmana i znów pobił własny rekord uzyskując czas 4:09:06. Średnia ze 180km po trudnej trasie to 43,36km/h! Zawody ukończył na 9 miejscu z czasem 8:10:32. W 2019 roku jego czas na rowerze to 4:14:44 i piąte miejsce.

Cameron Wurf o dołączeniu do Team Ineos:

„To jest organizacja, o której marzyłam od początku jej istnienia. Niesamowite, że oficjalnie  jestem już w jej barwach! Jestem naprawdę podekscytowany i dumny, że mogę reprezentować Team INEOS. Znam wiele osób w ekipie, trenowałem z wieloma kolarzami i czuję, że pasuję do tego zespołu. 

W październiku skupiam się na Konie, ale teraz jest okazja, aby przydać się zespołowi Ineos. W ciągu ostatnich kilku lat wypróbowałem wiele różnych metod treningowych i dzięki temu jestem coraz lepszy i szybszy. Odkąd startuję w Ironmanie, wszyscy zaczęli jeździć o wiele szybciej. Dołączenie w pierwszej części sezonu do ekipy Team Ineos pozwoli mi utrzymać formę, rower wciąż jest moją najsilniejszą dyscypliną.” 

Kilka dni temu pisaliśmy o innym zawodniku Team Ineos, który ogłosił, że chce startować w Ironmanie po zakończeniu kariery kolarskiej. Geraint Thomas planuje start w IM Walia. 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane