Cenne punkty za triumf w Warszawie. Kacper Stępniak wyżej w rankingu PTO

Poprzedni weekend przyniósł ciekawe ściganie w Warszawie. Podczas IRONMAN 70.3 Warsaw najlepszy był Kacper Stępniak, który dzięki temu poprawił swoją pozycję w rankingu PTO. Nie był jedynym Polakiem, który awansował w najnowszym notowaniu.

Dla Kacpra Stępniaka ostatnia niedziela była niezwykle udana. Polak zwyciężył podczas IRONMAN 70.3 Warsaw, notując czas 03:37:41, który jest też nieoficjalnym rekordem Polski na dystansie 1/2 Ironman. Uzyskał w ten sposób sporo punktów w rankingu PTO i ponownie awansował. Zbliża się do TOP50!

ZOBACZ TEŻ: IM 70.3 Warsaw: Stępniak na mecie przed Wilkiem

Awans Stępniaka, awans Grabowskiego

W najnowszym notowaniu rankingu PTO Stępniak jest na 72. miejscu, co oznacza awans aż o 15 pozycji w stosunku do poprzedniego tygodnia. Polak za wyścig w Warszawie zdobył 72,69 pkt, co jest aktualnie jego drugim najlepszym wynikiem. W tym sezonie zdobył już też 79,07 pkt za 9. miejsce podczas mistrzostw świata na długim dystansie World Triathlon. Kolejnym wyścigiem Stępniaka będzie Challenge Gdańsk (dystans średni), który odbywa się w najbliższy weekend. Pełny ranking znajdziesz w tym miejscu.

Nie zmieniła się pozycja Roberta Wilkowieckiego. Profesjonalista, który uzyskał 85,46 pkt za 2. miejsce w Teksasie, za 3. miejsce w Warszawie uzyskał 64,88 pkt. Zajmuje aktualnie 36. miejsce w rankingu PTO, a okazję na poprawienie tej pozycji będzie miał podczas Challenge Roth 25 czerwca.

Warto także zwrócić uwagę na awans Michała Grabowskiego, który przeskoczył aż o 58. pozycji. Zajmuje aktualnie 178. miejsce. Grabowski zajął niedawno 4. miejsce pośród PRO w wyścigu IRONMAN 70.3 Staffordshire. Na 213. miejscu jest Piotr Ławicki, który awansował kilkanaście pozycji po 8. miejscu w podczas IM 70. Warsaw.

W rankingu kobiet duży awans zanotowała Maria Cześnik (5. miejsce podczas IRONMAN Warsaw), która przeskoczyła o 46 pozycji i zajmuje 163. miejsce.

Jak działa ranking PTO?

Rankingi PTO klasyfikuje najlepszych triathlonistów na świecie, a ich wynik punktowy to średnia trzech najlepszych wyników z ostatnich 52 tygodni. Pod koniec sezonu najlepsi zawodnicy, czyli TOP100, otrzymają 1.000.000$ do podziału.

Sama punktacja zawodnika w każdym wyścigu oparta jest na kilku elementach. Poziom wyścigu wyznacza bazową liczbę punktów. O dokładnej liczbie decyduje: zajęte miejsce (40%), obsada wyścigu (im lepsi rywale, tym lepiej – 30%) oraz czas w wyścigu (30%).

ZOBACZ TEŻ: Nowy sposób liczenia punktów PTO. Będzie bunt?

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze