IM 70.3 Warsaw: Stępniak na mecie przed Wilkiem

Niezwykle ciekawie zapowiadał się wyścig IRONMAN 70.3 Warsaw. Tytułu z zeszłego roku bronił Robert Wilkowiecki. Na linii startu stanęli też między innymi Miki Taagholt, Kacper Stępniak oraz Tomasz Brembor.

Faworytem rywalizacji w ramach IRONMAN 70.3 Warsaw był Robert Wilkowiecki. W zeszłym roku wygrał on Warszawie z czasem 03:38:34 i w mediach społecznościowych pisał, że powalczy o obronę tytułu i jeszcze lepszy czas. Jednak tym razem znalazł się ktoś, kto pokrzyżował mu plany. Tym kimś był Kacper Stępniak, który po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył w evencie organizowanym przez IRONMAN. Zawodnik ustanowił też nowy rekord Polski!*

Stępniak najlepszy pośród PRO!

Wilkowiecki pierwszą część dystansu rozpoczął świetnie. Po pływaniu miał 2. czas za Jorgenem Gundersenem (00:24:17). Zeszłoroczny mistrz wyszedł z wody z czasem 00:24:26. Niecałe 20 sekund straty do „Wilka” miał Kacper Stępniak. Tomasz Brembor zajmował 5. miejsce.

Stępniak wyszedł na prowadzenie na rowerze i nie miał zamiaru go oddawać. Po kilkudziesięciu kilometrach miał już prawie 3 minuty przewagi nad Gundersenem i Wilkowieckim, którzy zmieniali się na 2. i 3. miejscu.Na końcu drugiej konkurencji przewaga Stępniaka jeszcze wzrosła i wynosiła około 6 minut.

Różnica pomiędzy liderem a resztą stawki zmniejszała się podczas biegu. Na 2. miejsce wyszedł Renning Elischer, który jednak nie zdołał dobiec do mety na czołowym miejscu. Taagholt i Wilkowiecki wyprzedzili Niemca, ale nie zdołali już odrobić straty do Stępniaka.

Kacper Stępniak został zwycięzcą IRONMAN 70.3 Warsaw. Jego czas 03:37:41 to nowy rekord Polski na tym dystansie*. Miki Taagholt i Robert Wilkowiecki walczyli o 2. miejsce praktycznie do ostatnich metrów. Duńczyk finiszował nieco lepiej i zajął 2. miejsce (03:40:05). Czas Wilkowieckiego to 03:40:07.

Piotr Ławicki zajął 8. miejsce. Tomasz Brembor nie ukończył wyścigu.