Kacper Stępniak na podium Challenge Gdańsk [WYNIKI]

W drugim dniu rywalizacji w Challenge Gdańsk rozegrany został wyścig na dystansie średnim. Pierwszy linię mety przekroczył Hiszpan Pablo Gonzalez Dapena, który na trasie biegu absolutnie zdominował swoich rywali. Najlepszy z Polaków Kacper Stępniak zajął 3. miejsce.

Grupa trzech zawodników wyszła z wody niemal w tym samym momencie. Na jej czele znajdował się Kacper Stępniak (00:23:32). Wraz z Polakiem czołówkę wyścigu tworzyli Sergiy Kurochkin oraz Pablo Dapena.

W grupie pościgowej znaleźli się Tomasz Szala, Miłosz Sowiński oraz Marcin Ławicki. W połowie trasy rowerowej pierwszych dwóch zawodników z tej grupy traciło do czołówki ok. 2 minuty (Marcin Ławicki kilkanaście sekund więcej). W T2 strata grupy pościgowej zmalała do 90 sekund.

Na trasie biegowej Pablo Dapena z wielką łatwością oderwał się od reszty stawki. Na 14. kilometrze jego przewaga nad Kurochkinem wzrosła do ok. 2 minut i 44 sekund. Strata Kacpra Stępniaka wynosiła wtedy już 4 minuty i 30 sekund.

Bezkonkurencyjny Dapena pokonał trasę wyścigu czasie w 3:44:47. Drugi na mecie Kurochkin ukończył zawody z wynikiem 03:49:22.

Do samego końca trwała walka o 3. miejsce. Ostatecznie Kacper Stępniak zdołał obronić się przed atakami Włocha Andrei Pizzeghelli (03:51:08) oraz Tomasza Szali (03:51:31) i to on zajął ostatnie miejsce na podium. Czas Stępniaka to 03:51:02.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Challenge Family (@challengefamily)