Challenge Roth – Anne Haug obroniła tytuł!

Bardzo ciekawa rywalizacja czekała nas również w wyścigu profesjonalistek podczas Challenge Roth. Faworytką była Anne Haug, która zwyciężyła w poprzedniej edycji imprezy. Niemka nie miała jednak przed sobą łatwego zadania!

Przed rozpoczęciem rywalizacji Anne Haug była jedną z faworytek. Niemka wygrała poprzednią edycję wyścigu pokonując o ponad 30 minut Laurę Siddal. Przed wyścigiem Haug podkreślała, że koncentruje się przede wszystkim na obronie tytułu. – Wystąpią inne świetnie zawodniczki i chcę pokazać się z najlepszej strony, zobaczymy jak to będzie wygladało – mówiła.

Rywalizacja pro kobiet

Dwie zawodniczki poradziły sobie doskonale podczas części pływackiej Challenge Roth. Fenella Langridge i Rebecca Clark wyszły z wody po niecałych 52 minutach. Miały w tym momencie cztery minuty przewagi nad Sabriną Roth.

Langridge prowadziła na rowerze i powiększała odległość nad Clark, która po kilkudziesięciu kilometrach miała 4 minuty straty. Tymczasem zbliżała się do nich Anne Haug, czyli zwyciężczyni poprzedniej edycji. Niemka wyszła na drugie miejsce, ale Langridge jechała bardzo dobrze i utrzymywała cały czas przewagę, która wynosiła około 6-7 minut.

Haug miała tymczasem dość niebezpieczną sytuację. Do jej kasku dostała się pszczoła, która ją użądliła. Zawodniczka zdołała pozbyć się niechcianego gościa i kontynuowała jazdę.

Na strefie zmian przewaga Langridge spadła do około 5 minut, ale utrzymywała się podczas pierwszych kilometrów biegu. Laura Siddal zajmowała 3. miejsce i miała kilkanaście minut straty do liderki.

Zawodniczki pokonywały kolejne kilometry, a będąca na 2. miejscu Anne Haug biegła w coraz większym tempie. Na kolejnych kilometrach zmniejszała konsekwentnie swoją stratę do Langridge.

Za dwiema uczestniczkami wyścigu toczyła się również rywalizacja o podium. Judith Corachan Vacquera z Hiszpanii wyszła na 3. miejsce, mając za sobą Laurę Siddal, która traciła kilkanaście sekund.

Świetny bieg Haug!

Haug wyprzedziła Lengridge w połowie rywalizacji biegowej, a na 30 km miała już przewagę wynoszącą 2 minuty i powiększała ją o kolejne sekundy. Świetnie w walce o 3. miejsce radziła sobie w tym czasie Corachan Vaquerra, bo miała nad Laurą Siddal około 3 minuty przewagi.

Liderująca Niemka pobiegła maraton w czasie 2:46:04, dzięki czemu na mecie znalazła się z czasem 8:22:42. W ten sposób obroniła tytuł! Na 2. miejscu uplasowała się Fenella Langridge z czasem 8:31:41. Na mecie powiedziała, że jest bardzo zadowolona i był to „prawie doskonały wyścig z jej strony”. Podium uzupełniła Hiszpanka Judith Corachan Vacquera, która wyścig ukończyła z czasem 8:46.29.

Dystans Ironman to zawsze ciężkie zawody. Musiałam dzisiaj porządnie walczyć. Nie miałam pływania, jakie sobie wymarzyłam. Dlatego musiałam trochę mocno docisnąć na rowerze. Bieg był mentalnie trudny, a jeszcze doszło to użądlenie pszczoły. Jestem jednak naprawdę zadowolona ze swojego występu – powiedziała mistrzyni.