Challenge Roth – jak i gdzie oglądać, którym Pro kibicować?

Już w tę niedzielę wyścig Challenge Roth. Gdzie oglądać rywalizację profesjonalistów? Na kogo zwrócić uwagę podczas wyścigu? W tym newsie wszystkie najważniejsze informacje o relacji, profesjonalistach oraz nagrodach dla najlepszych.

Roth to miasto leżące w Bawarii. Oddalone jest o 25 km od Norymbergi. Zawody triathlonowe odbywają tam od ponad 30 lat, a już w tę niedzielę po raz kolejny przeżywać będzie można emocje na wysokim poziomie. Podczas Challenge Roth zobaczymy fantastyczne nazwiska światowego triathlonu.

ZOBACZ TEŻ: Dlaczego miejsca na Challenge Roth wyprzedają się w ciągu kilku godzin?

Gdzie oglądać Challenge Roth?

Wyścig DATEV Challenge Roth rozpocznie się w niedzielę, 3 lipca o godzinie 6:30. Wtedy właśnie wystartują profesjonaliści. Trzy minuty później, czyli o 6:33, na trasę wyruszą profesjonalistki.

Wyścig relacjonowany będzie na żywo, a będziecie go mogli zobaczyć poniżej w relacji na YuoTube. Za komentarz odpowiadali będą Belina Granger i Julian Meinhold. Wsparcie stanowił będzie były mistrz Challenge Roth Sebastian Kienle, który kilka dni temu ogłosił wycofanie się z rywalizacji.

Warto zapisać sobie w zakładkach również tę stronę, na której oprócz relacji dostępne będą kamera 360 stopni, kamera na mecie, a także aktualne informacje z rywalizacji (czasy mężczyzn i kobiet)

Na których PRO zwrócimy uwagę?

Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie powrót dwóch niemieckich mistrzów zawodów Ironman, którzy również wygrywali w Roth. Mowa o Janie Frodeno oraz Patricku Lange. Obaj byli nieobecni w St.George, a w weekend przekonamy się, w jakiej są formie.

Lange wygrał skróconą wersję Roth, która odbywała się 12 miesięcy temu. Frodeno uzyskał niesamowity czas 7:35:59 podczas rywalizacji, którą wygrał w 2016 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jan Frodeno (@janfrodeno)

To dopiero dwa nazwiska, a Roth zobaczymy również doskonałych Sama Longa oraz Magnusa Ditleva. Long od jakiegoś czasu jest w Europie i bardzo mocno nastawiał się właśnie na Roth.

Żaden z tych zawodników nie jest specjalistą od pływania, ale ten element w Roth nie jest skomplikowany – trasa po Kanale Ren-Men-Dunaj jest prowadzona prawie całkowicie w linii prostej. Oznacza to zwykle małe różnice pomiędzy zawodnikami. Long i Ditlev świetnie radzą sobie na rowerach, a jeżeli dodamy do Szweda Roberta Kallina (zajął 2. miejsce na IM 70.30 Gdynia w 2021 roku), będziemy mieli być może w trójkę, która będzie nadawała tempo rywalizacji.

Powróci także Reece Charles-Barclay, który wcześniej miał problemy z sercem. Zwrócimy również uwagę na dwóch Brytyjczyków – Thomasa Davisa oraz Pete’a Dysona.

Anne Haug faworytką pośród kobiet?

Faworytką rywalizacji pośród profesjonalistek będzie Anne Haug. Mistrzyni świata Ironman i zwyciężczyni z zeszłego roku spróbuje po raz kolejny zwyciężyć w Roth, gdzie zaskoczyła już fenomenalnym biegiem. W zeszłym roku triathlonistka wyprzedziła Laurę Siddal o ponad 30 minut.

Siddal pojawi się również w Roth, bo jest to jeden z jej ulubionych wyścigów. Zajmowała tam już czołowe miejsca i po raz kolejny jest kandydatką do podium. Oprócz niej zwrócimy uwagę na Rebeccę Clarke (zajęła 2. miejsce podczas Ironman Australia), Maję Stage Nielsen (10. miejsce w MŚ St. George) oraz Judith Corachan Vacquerę.

Zwycięzcy Challenge Roth w kilku ostatnich latach:

  • 2021: Patrick Lange (Niemcy), Anne Haug (Niemcy)
  • 2019: Andrea Dreitz (Niemcy), Lucy Charles-Barclay (Wielka Brytania)
  • 2018: Sebastian Kienle (Niemcy), Daniela Bleymehl (Niemcy)
  • 2017: Bart Aernoutz (Belgia), Daniela Ryf (Szwajcaria)
  • 2016: Jan Frodeno (Niemcy), Daniela Ryf (Szwajcaria)
  • 2015: Nils Frommhold (Niemcy), Yvonne Van Vlerken (Holandia)

Nagrody w rywalizacji

Mężczyźni i kobiety powalczą o część z 62000€. Zwycięzca i zwyciężczyni otrzymają po 14.000€.

Miejsce Nagroda
1. 14000€
2. 7000€
3. 3500€
4. 2000€
5. 1000€
6. 900€
7. 800€
8. 700€
9. 600€
10. 500€
Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane