Challenge Samarkand: Marta Łagownik na 2. miejscu!

Udany wyścig w Uzbekistanie ma za sobą Marta Łagownik. Polska zawodniczka zajęła 2. miejsce. To już jej piąte podium w tym sezonie!

W dobrym humorze z Samarkand wraca Marta Łagownik. Zawodniczka zajęła tam 2. miejsce (za Laurą Madsen) w wyścigu Challenge. Jej czas to 4:08:37! Jak przebiegała rywalizacja na trasie?

Najlepszy bieg dnia

Na liście startowej kobiet było tylko kilka zawodniczek, ale w ostatniej chwili wycofała się Nicole Van Der Kaay, która jeszcze niedawno startowała na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Laura Madsen i Marta Łagownik były faworytkami wyścigu.

Madsen wyszła z wody z czasem 26:35. Miała 13 sekund przewagi nad Martą Łagownik, która z kolei miała tuż za sobą Justine Guerard z Francji. Zawodniczka z Danii jechała bardzo mocno na rowerze i na kolejnych kilometrach powiększała przewagę nad Łagownik.

Dunka w T2 miała 11 minut przewagi nad Polką. Pobiegła półmaraton w czasie 1:24:50 i zwyciężyła w Challenge Samarkand. Marta Łagownik miała najlepszy czas biegu (1:23:23) tego dnia i na mecie mogła cieszyć się z 2. miejsca. Podium skompletowała Justine Guerard.

Wyniki Challenge Samarkand – kobiety:

1. Laura Madsen – 3:58:34
  2. Marta Łagownik – 4:08:37
  3. Justine Guerard – 4:18:34
  4. Alina Khakimova – 4:31:23

Nie planowała startu

Po wyścigu Marta Łagownik napisała, że jest zadowolona z 2. miejsca, bo po dalekiej i wyczerpującej podróży oraz starcie w mistrzostwach świata w Townsville planowała odpoczynek.

Byłam bardzo zmęczona, dlatego jestem pozytywnie zaskoczona, jak ciało się adaptuje do nowych bodźców i to, jak się całkiem nieźle zregenerowałam w tak krótkim czasie – napisała.

Polka pochwaliła organizację zawodów i pogratulowała rywalkom. Dodała też, że ma jeszcze sporo do poprawy, aby zostać „kompletną triathlonistką”, ale bardzo nad tym pracować.

Łagownik zajmuje aktualnie 44. miejsce w klasyfikacji PTO. Spośród sześciu jej tegorocznych startów, tylko raz (podczas IRONMAN Gdynia) uplasowała się poza podium. Sezon zaczęła od zwycięstwa w Challenge Gran Canaria. Później wywalczyła mistrzostwo Europy na średnim dystansie oraz wicemistrzostwo świata na długim dystansie.