„Tomasz Szala mistrzem świata”, czyli jak wyglądałyby treści Akademii Triathlonu, gdyby generował je chat GPT?

Ostatnimi czasy na językach wszystkich jest chat GPT. Innowacyjne rozwiązanie? Co byłoby, gdyby treści Akademii Triathlonu generowane były przez sztuczną inteligencję? Postanowiliśmy to sprawdzić. Przygotuj się na niesamowite historie. Pojawi się sporo nowości, o których nie miałeś pojęcia.

Chat GPT został uruchomiony w listopadzie ubiegłego roku. To sztuczna inteligencja, z którą można sobie porozmawiać i podyskutować. Zadajesz pytanie, uzyskujesz odpowiedź. Pytasz o triathlon. Ona wie. A nawet jeśli nie wie, to na pewno dostaniesz informację zwrotną. Czasami bywa zabawnie.

To technologia z ogromnym potencjałem. Stoją za nią takie nazwiska jak Elon Musk i Bill Gates. Robi wrażenie, nie? Mózgi biznesowe, przedsiębiorcy – nic dodać, nic ująć. Co może tu nie grać? Chat GPT jest darmowy, wystarczy założyć konto… i zacząć pytać.

Gdyby chat GPT był twoim trenerem…

Sprawdziliśmy, co by było, gdyby chat GPT był twoim trenerem. Wyobraź sobie, że przygotowujesz się pod dystans Ironman. 50% całego wyścigu to etap kolarski, więc naturalne, że zależy ci na jak najlepszym przygotowaniu kolarskim. Sztuczna inteligencja ma to odpowiedź. Powie ci, jak możesz wznieść swoją formę na wyżyny. Gotowy?

„Najlepszy trening rowerowy dla Ironmana powinien uwzględniać długie dystanse, podobne do dystansu zawodów, ale również różne intensywności, aby przygotować organizm do różnych warunków i sytuacji, jakie mogą wystąpić podczas wyścigu. Poniżej przedstawiam przykładowy plan treningowy, który można dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. (…)

fot. freepik – pch.vector

Długi trening z tempo: Raz lub dwa razy w tygodniu warto wykonywać długi trening z tempo, o długości podobnej do dystansu Ironmana. W ten sposób trenuje się cierpliwość i wytrzymałość podczas długiego wysiłku. W trakcie treningu warto zmieniać tempo, aby przyzwyczaić organizm do różnych sytuacji, jakie mogą wystąpić podczas wyścigu.

Trenuj z zespołem: W trakcie treningu warto ćwiczyć jazdę w grupie. Pomaga to przyzwyczaić organizm do jazdy w tłoku, obok innych zawodników. To również pomaga w kwestii mentalnej, aby przyzwyczaić się do wyścigowych warunków i zmniejszyć stres związany z jazdą w tłoku.”

No no, 180 km raz lub dwa razy w tygodniu dla amatora? Brzmi jak plan 🙂 Na pewno nikt nie wyszedłby z tego cały… Do tego warto też poćwiczyć… drafting??? Drogi czacie, sporo się jeszcze musisz nauczyć, ale rozumiemy, że mogło ci się trochę pomylić z przygotowaniami do tourów kolarskich.

ZOBACZ TEŻ: Co to jest drafting?

Tomasz Szala mistrzem świata…

Niewiarygodne jest to, jak chat GPT potrafi… kłamać. Po pierwsze lanie wody to jego główna cecha, której nie powstydziliby się uczniowie piszący wypracowanie z „Potopu”, a po drugie – wymyślanie to jego drugie imię.

Janisz Borczyk czy Wojciech Kutyła znani są w triathlonowym środowisku jako jedni z najlepszych bikefitterów w Polsce. Co ma na ich temat do powiedzenia SI? „Wojtek Kutyła jest założycielem firmy BikeClinic, a Janusz Borczyk prowadzi firmę Bike Studio.” (przekręcone imię to nie moja sprawka). Tego na pewno o nich nie wiedzieliśmy, ale być może nazwy Bike Studio czy Bike Clinic będą dla kogoś inspiracją.

Fot. Freepik

Rewelacyjne wieści płyną również o Tomaszu Szali. Niewątpliwie możemy być z niego dumni, bo „Tomasz Szał to polski triathlonista, który osiągnął wiele sukcesów w swojej karierze sportowej. Największym osiągnięciem Tomasza Szała w triathlonie jest zdobycie tytułu mistrza świata w triathlonie na dystansie Ironman 70.3 w 2019 roku. W tym samym roku zdobył również srebrny medal na mistrzostwach Europy w triathlonie na dystansie Ironman 70.3.” – jako redakcja serdecznie gratulujemy. Zadzwonimy, aby umówić się na wywiad i o tym porozmawiać, bo zawodnik nieśmiały, nigdy się nam z tym nie zdradził.

Jeśli triathlon, to gdzie?

Chat GPT przygotował już dla czytelników plan treningowy pod Ironman, powiedział, gdzie zrobić bikefitting i opowiedział trochę na temat polskich mistrzów. Pora zatem ruszyć na zawody triathlonowe!

Niestety „W Polsce nie organizuje się oficjalnych zawodów na dystansie Ironmana, ponieważ jest to marka chroniona prawami autorskimi i może być używana tylko przez wybrane przez Ironman, które są ich licencjonowanymi partnerami. Jednak w Polsce organizowane są liczne imprezy triathlonowe na dystansie łączącym odcinki pływackiego, rowerowego i biegowego, nazywanym popularnie „połówką” (Half-Ironman lub Ironman 70.3).” I na przykład można wystartować w triathlonie Olimp Triathlon Węgorzewo, Triathlon Suwałki oraz Triathlon Kazimierz Dolny.

ZOBACZ TEŻ: Gdzie zrobić w Polsce dystans Ironmana?

Podobno wszystkie te imprezy są dobrze zorganizowane, posiadają międzynarodowy charakter i gromadzą wielu zawodników z Polski i z zagranicy. Każda z tych imprez oferuje unikalne wyzwania i charakterystyczne trasy, a ich uczestnictwo stanowi dla wielu triathlonistów ważny cel w sezonie startowym.

Nie wiemy jak Wy, ale my w redakcji głośno się śmiejemy, chociaż nie wątpimy, że w Suwałkach czy Kazimierzu Dolnym jest potencjał na Ironmana 😉

fot. Ironman – IG.

Wizja przyszłości AT?

Jako redaktor naczelna Akademii Triathlonu jestem szczęśiwa, że nasza redakcja składa się z redaktorów z krwi i kości, którzy kochają triathlon, ze specjalistów, ekspertów. Dietetyków, trenerów, fizjoterapeutów, lekarzy… Jednak w razie popełnionego błędu, przyznamy się do niego. Tego na pewno nie umie zrobić maszyna, która konfabuluje, zmyśla, wymyśla, tworzy nieistniejące nazwy i dodaje dużo od siebie.

Zresztą każda dziedzina ma swoje niuase. Trzeba je wyłapać. Realia polskiego triathlonu różnią się od realiów triathlonu chociażby amerykańskiego. Czy sztuczna inteligencja jest w stanie napisać rzetelny tekst, który byłby konkretny, osadzony w realiach, bez lania wody? Nie uwierzę. Będzie to raczej mechaniczne, ogólne, bez większej wartości dla czytelnika.

Na pewno z powodu chatu GPT pracę mogą stracić słabi copywiterzy, ale proste, odwtórcze treści będą powstawać szybciej. Niektóre agencje będą chciały się wzbogacić na naiwnych klientach. Pewnie za jakiś czas technologia zostanie poprawiona i będziemy mogli z niej w jakimś stopniu skorzystać, aby usprawnić swoją pracę. Jednak jako redakcja w dalszym ciągu pozostaniemy wierni dziennikarskim ideom. Nic nie zastąpi rzetelnego researchu, rozmowy z drugim człowiekiem i uwzględnieniu kontekstu. To możemy Wam obiecać.

OlaBodnar
OlaBodnar
Redaktor naczelna Akademii Triathlonu podcasterka https://youtube.com/c/NaLiniiStartu

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,812ObserwującyObserwuj
21,700SubskrybującySubskrybuj

Polecane