Co MyWhoosh zmieni w e-sportowych mistrzostwach świata?

Nowy format dla fanów e-sportu? W sierpniu 2023 roku platforma MyWhoosh została organizatorem MŚ w kolarstwie. Arabska spółka przejęła imprezę na kolejne 3 lata. Na niedawnej konferencji prasowej firma ogłosiła kilka zmian.

ZOBACZ TEŻ: Arabscy szejkowie przelicytowali konkurencję. MyWhoosh zorganizuje e-sportowe MŚ

Pierwsze 3 edycje UCI Cycling Esports World Championships odbywały się poprzez platformę Zwift. Choć ma ona więcej użytkowników, firma przegrała sierpniowy przetarg.

Zawody MyWhoosh z większym limitem

System wyścigów zostanie oparty na punktach, a same miejsca w półfinale będą rozdzielane dwutorowo. Krajowe federacje wybiorą większość sportowców. Pozostałe 20% uczestników wyłoni się z publicznej kwalifikacji. Krajom, które osiągnęły najlepsze wyniki w poprzednich dwóch edycjach, zostanie przyznane więcej miejsc na tegorocznych MŚ.

W dwudniowych półfinałach weźmie udział 150 kobiet i tyle samo mężczyzn. Po pierwszym wyścigu na dystansie ponad 9 km wyłoni się po 80 najlepszych zawodników w obu kategoriach. Drugi półfinałowy wyścig to 4 okrążenia na torze o długości 4 km. Do finału przejdzie po 20 sportowców z najwyższą liczbą punktów i 4 osoby, które zdobędą dziką kartę.

ZOBACZ TEŻ: Zwift zapowiada Zwift Games 2024:„Największe e-sportowe wydarzenie w historii” 

Finał będzie obejmował trzy punktowane wyścigi na różnych dystansach. Zawodnik z najwyższym łącznym wynikiem zdobędzie tytuł mistrza świata. Planowane etapy:

  1. Sprint – do tej części wyścigów kolarze mogą podejść dowolną ilość razy w ciągu 15 minut, a celem jest jak najlepszy wynik na dystansie 300 m. Zawodnicy na bieżąco będą mogli sprawdzać najlepsze czasy.
  2. Strategy – trasa drugiego wyścigu ma długość 9 km, z czego około 4 minuty może zająć podjazd. Oprócz tego – trzy pośrednie odcinki sprinterskie, a ostatni z nich będzie punktowany podwójnie.
  3. All out – trzeci etap to 4 okrążenia toru o długości 4 km. Na tym dystansie zawodników czekają ostre podjazdy, a po każdym z nich otrzymają oni punkty. Tu również będzie można uzyskać dodatkowe punkty na ostatnim okrążeniu.
źródło: MyWhoosh

MyWhoosh z dumą stoi na czele ewolucji e-sportu rowerowego – powiedział na konferencji dyrektor generalny, Akhtar Saeed Hashmi. Nasze zaangażowanie w innowacyjność i inkluzywność jest na pierwszym planie, ponieważ wprowadzamy przełomowy format oparty na punktach, przeznaczony dla sportowców o wszystkich cechach fizjologicznych.

Gabriela Bortacka
Gabriela Bortacka
Redaktorka. Pisze głównie o sporcie i historii. W jednym i drugim szuka przede wszystkim inspirujących ludzi. Z wykształcenia dziennikarka i antropolożka kultury.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze