Strava przekroczyła 3 miliardy zapisanych aktywności sportowych

Strava zapisała ponad 3 miliardy aktywności sportowych swoich użytkowników. Portal nieustannie się rozpędza. Zaledwie w ciągu ostatnich 13 miesięcy wszyscy użytkownicy opublikowali łącznie 1 miliard aktywności. Sprawę bardzo ułatwił nowoczesny sprzęt GPS, który sam wykonuje zrzut treningu na platformę. Jeszcze parę lat temu, korzystając ze starszych modeli zegarków, trzeba było podłączyć się do komputera i ręcznie wykonać transfer treningów, a to wymagało pewnego zaangażowania.

To pokazuje jak rozwinął się segment sportowych social media. Aktualnie Strava posiada ponad 50 milionów użytkowników. Co miesiąc na portalu rejestruje się 1 milion nowych osób. W tym momencie na całym świecie Strava notuje średnio 1900 rekordów na minutę i 19 milionów każdego tygodnia.

Serwis powstał 18 sierpnia 2009 roku. Pierwszego dnia pojawiło się zaledwie 50 zrzutów z aktywności sportowej. Po pierwszym miesiącu funkcjonowania portalu użytkownicy logowali już ponad 8.000 treningów dziennie. Po roku użytkownicy generowali już ponad 100.000 wpisów dziennie. Dziś jest to ponad 2,7 miliona treningów dziennie.

Tak wygląda pierwszy oficjalnie wprowadzony trening przez pracownika Stravy:

Użytkownicy Stravy stworzyli prawie 20 milionów segmentów. Segment to jedna z najpopularniejszych opcji w tym portalu. Polega ona na wyznaczeniu danego odcinka w terenie, np. podjazd długości 500 metrów. Na takim segmencie mogą wszyscy rywalizować, aby pokonać go w jak najszybszym czasie. Pod każdym segmentem znajduje się pełna klasyfikacja wszystkich, którzy pokonali dany odcinek.

Rozwój portali społecznościowych o tematyce sportowej to z pewnością świetny motywator dla osób aktywnych, jak i dla ich znajomych. Możemy się porównać i sprawdzać swoje postępy, rzucać znajomym wyzwania lub bić rekordy danych  segmentów. Takie kombajny, które analizują i podsumowują nasze treningi to przede wszystkim kopalnia statystyk, których nie bylibyśmy w stanie zliczyć w tradycyjnym zeszycie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,466ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane