Collins Cup przeniesione do Maroka?

Wygląda na to, że tegoroczny harmonogram PTO będzie całkowicie różnił się od pierwszego sezonu. Holenderscy dziennikarze zauważyli bowiem, że Collins Cup będzie prawdopodobnie rozegrany w całkowicie nowej lokalizacji!

ZOBACZ TEŻ: Garmin ma pierwszy zegarek z bezprzewodowym ładowaniem

Wkrótce powinniśmy poznać daty i miejsca rozgrywania kolejnych eventów PTO Tour. Wygląda na to, że w tym roku drużyny Europy, Ameryki i Team International, nie będą ścigały się w Samorin! Jak zwrócili uwagę dziennikarze holenderskiej strony 3athlon.nl, PTO zdradziło przypadkowo, że Collins Cup odbędzie się 18-19 listopada w Marrakeszu! Informacja widoczna była na grafice promocyjnej, która w wyniku pojawiła się stronie Professional Triathletes Organization.

Nie jest tajemnicą, że ciężko pracujemy nad tym, aby zabrać PRO Tour w nowe i ekscytujące miejsca. Marrakesz wpisuje się w tę politykę. Miejsce rozgrywania Collins Cup nie zostało jeszcze jednak potwierdzone. Jak tylko tak się stanie, ogłosimy informacje – powiedział przedstawiciel PTO.

Decyzja o ewentualnym przeniesieniu Collins Cup, wydaje się oczywista, patrząc na letni kalendarz wyścigowy. PTO organizuje w sierpniu dwa wydarzenia – PTO Asian Open oraz PTO US Open. Są jeszcze przecież mistrzostwa świata IM 70.3 w Lahti. W poprzednich latach drużynowa impreza rozgrywana była w letnim okresie w Samorin, a pozostawienie w harmonogramie groziłoby bardzo niskim zainteresowaniem ze strony najlepszych zawodników.

PTO Canadian Open również poza kalendarzem

Pod koniec stycznia pojawiły się informacje, że w tym roku nie powróci również PTO Canadian Open. Impreza rozgrywana w Edmonton cieszyła się sporą popularnością. W tym roku przeszkodą stał się brak dofinansowania ze strony Edmonton. Rada miejska nie przegłosowała odpowiedniej decyzji.

O ile PTO nie zdecyduje inaczej, oznacza to, że w tym toku w harmonogramie PTO Tour znajdą się 4 a nie 5 wyścigów. Prezes organizacji Sam Renouf powiedział, że w wyścig powróci do harmonogramu PTO prawdopodobnie w 2024 roku.

Przypomnijmy, że dotychczas ogłoszono daty i miejsca dwóch wyścigów drugiego sezonu PTO. US Open rozegrane zostanie 4-5 sierpnia w Milwaukee. Asian Open zaplanowano na 19-20 sierpnia w Singapurze.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,293ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze