Garmin ma pierwszy zegarek z bezprzewodowym ładowaniem

Zegarek Vivomove Trend jest pierwszym, w którym Garmin zastosował bezprzewodowe ładowanie. Producent ponownie chce uniknąć typowego wyglądu smartwatcha, ukrywając wszystkie „sportowe” opcje w środku.

ZOBACZ TEŻ: Aktualizacja Zwift. Nowa mapa tuż przed e-sportowymi mistrzostwami świata

Rok temu Garmin zaprezentował serię zegarków Vivomove Sport. Teraz producent sprzętu odda użytkownikom nowość w tej serii Vivomove Trend, który posiada szereg zmian względem poprzednich wersji. Największą jest możliwość wygodnego ładowania bezprzewodowego, co pojawia się pierwszy raz u tego producenta.

Zegarek dostępny jest w czterech wersjach, ale te różnią się właściwie tylko kolorem. Pod wskazówkami użytkownik widzi ciekłokrystaliczny wyświetlacz LCD (poprzednio był to OLED), którego rozdzielczość zwiększona została z 132×64 na 346×254 pikseli. Ramka zegarka wykonana jest ze stali nierdzewnej.

W porównaniu z poprzednimi wersjami dodano również między innymi opcję Garmin Pay (płatności), wysokościomierz barometryczny, opcję oceny snu (Sleep Score), a ekran dotykowy zajmuje teraz cały wyświetlacz. Bateria zegarka pozwala na używanie go przez około 5 dni bez ładowania. Ładowanie bezprzewodowe możliwe jest za pomocą praktycznie każdej ładowarki indukcyjnej po zamocowaniu na zegarku specjalnego zacisku.

Jakie funkcje posiada Garmin Vivomove Trend?

Na zegarku odczytywać można wiadomości i powiadomienia pojawiające się na smartfonie, a użytkownik widzi też informacje o osobie, które do niego dzwoni. Vivomove Trend posiada też szereg funkcji treningowo-sportowych. Zegarek monitoruje między innymi poziom energii w organizmie za pomocą opcji Body Battery. Posiada nadgarstkowy czujnik tętna i monitoruje również sen, pozwalając zobaczyć, jak regeneruje się organizm.

Oprócz tego użytkownik może sprawdzić poziom natlenienia krwi za pomocą pulsoksymetru. Widzi poziom stresu i może monitorować poziom nawodnienia, dzięki rejestrowaniu spożycia płynów. Zegarek posiada wbudowane 14 aplikacji sportowych, a wyniki treningu można zgrywać do aplikacji zewnętrznych. Urządzenie łączy się z GPS w telefonie, aby można było śledzić aktywność użytkownika.

Garmin Vivomove Trend jest zegarkiem hybrydowym, który łączy elegancki wygląd wraz z opcjami smartwatcha, które nie są aż tak rozbudowane, jak w typowych zegarkach sportowych, ale pozwalają na podstawowe użytkowanie. Atutem jest wyświetlacz wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu użytkowania zegarka na zewnątrz jest wygodniejsze. Cena w Polsce wynosi 1549 złotych. Garmin obiecuje, że pierwsze dostawy do użytkowników zaczną się za około 3 tygodnie.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane