Kto był najszybszy w poszczególnych konkurencjach na Collins CUP? Kto najszybciej pokonał 100 kilometrową trasę? Przyglądamy się liczbom z wyścigu, który odbył się w sobotę.
Druga edycja Collins CUP dostarczyła kibicom wiele emocji. Organizatorzy postarali się o ciekawe zestawienia w wyścigach, a zawodnicy zrobili resztę. Jak można się było spodziewać, drużyna Europy z łatwością obroniła trofeum. Jej reprezentanci zwyciężyli w ośmiu z dwunastu meczy. Pozostałe cztery wyścigi wygrali zawodnicy „Internationals”. Amerykanie opuszczali słowackie Samorin bez żadnego zwycięstwa.
Od zawodów minęło już kilka dni. W tym czasie organizatorzy ujawnili kilka ciekawych zestawień dotyczących osiągnięć poszczególnych uczestników wyścigu. Przyjrzyjmy się liczbom i zobaczmy najlepsze indywidualne starty.
ZOBACZ TEŻ: Drużyna Europy obroniła Collins CUP!
Pływanie
W każdym z dwunastu wyścigów Collins CUP zawodnicy mieli do pokonania dystans 2 km.
Wśród mężczyzn najszybciej trasę pokonał reprezentant drużyny „Internationals” Aaron Royle. Jego czas to 22:55. To, że akurat ten zawodnik popłynął najszybciej, nikogo nie zdziwiło. Wprawdzie w rankingu PTO Australijczyk zajmuje „dopiero” 40. pozycję, to jego profil PTO potwierdza, że jest to wysokiej klasy specjalista od pływania.
Wśród kobiet doskonale popłynęła debiutantka na Collins CUP, a przy tym jedna z najlepszych triathlonistek w historii Flora Duffy. Bermudka, pierwsza w historii swojego kraju zdobywczyni złotego medalu olimpijskiego, która z racji swoich sportowych osiągnięć w ojczyźnie ma nawet święto państwowe na swoją cześć, pokonała dwukilometrowy dystans w czasie 25:32.
Rower
Kandydatów do zwycięstwa w tej konkurencji było wielu, m.in.: Sam Long, Magnus Ditlev czy Lion Sanders. Ostatecznie w rywalizacji na dystansie 80 km górą był Sam Long, który wykręcił czas 1:41:12. Ditlev był 4. na rowerze, a wyprzedzili go jeszcze Sanders oraz Blummenfelt.
– Prosiłem organizatorów o zestawienie z Lionelem i Magnusem. Myślę, że byłoby ono ciekawsze niż to obecnie [z Samem Laidlowem – przyp. red]. Wszyscy mówili mi, że nikt nie jest tak mocny na rowerze jak Magnus Ditlev. Wiem o tym. Mocno ze sobą rywalizujemy. Ja wygrałem z nim na wyścigu Challenge w Miami, a on unicestwił mnie na Challenge Roth, jednym z najlepszych wyścigów długodystansowych na świecie. Może w przyszłym roku powalczymy tutaj.
Słynąca z mocnego roweru Daniela Ryf nie zawiodła swoich oczekiwań i oczekiwań kibiców i w drugiej konkurencji wykręciła najlepszy czas (1:51:48). Po pływaniu Szwajcarka traciła do Flory Duffy ponad 20 sekund, jednak szybko dogoniła swoją rywalkę. Ostatecznie Ryf w drugiej strefie zmian miała nad Duffy ponad 6 minut przewagi.
Bieganie
Kto stawiał na Norwegów w ostatniej dyscyplinie, ten się nie pomylił. Startujący w meczu nr 7 Kristian Blummenfelt pokonał dystans 18 km w czasie 59:03. Jego rodak Gustav Iden, który walczył w meczu nr 11, wykręcił drugi najlepszy czas, gorszy od czasu „Blu” o 26 sekund. Nikomu więcej nie udało się złamać bariery jednej godziny.
Najszybszą biegaczką w trakcie II edycji Collins CUP była Anne Haug. Jej czas to 01:04:36. Słynąca z bardzo mocnego biegu Niemka w pokonanym polu pozostawiła m.in. Patricka Langego czy Bena Kanute. Drugą najszybszą kobietą na biegu była Tamara Jewett, która uzyskała czas 01:06:06.
Najlepsze wyniki ogółem
Collins CUP jest wyścigiem drużynowym. Zawodnicy rywalizują ze sobą w serii 12 meczy. W każdym z nich startuje jeden reprezentant z drużyny: Europy, USA, „Internationals”. Czasy poszczególnych zawodników konwertuje się na punkty. Już wiemy, że pod tym względem ilości zdobytych punktów bezkonkurencyjni byli Europejczycy. Poniżej prezentujemy wyniki indywidualne.
Kolejne zawody z cyklu PTO, ostatnie w tym sezonie, odbędą się w Dallas. Wyścig US Open odbędzie się w dniach od 17 do 18 września.
ZOBACZ TEŻ: Czy miliarder z tytułem szlacheckim zapoczątkuje złotą erę triathlonu?