Compressport Full Socks – testujemy kompresję

Mając już wcześniejsze doświadczenie z produktami firmy Compressport (opaski i pełne nogawki) przystąpiłem tym razem do testowania skarpet Full Socks.

Pierwsze wrażenie
Jak to ze wszystkimi produktami firmy Compressport jakość wykonania oraz materiały są na najwyższym poziomie. Skarpety dopasowujemy po rozmiarze łydki i oczywiście kolorze jaki nam odpowiada. Zakładanie jest chyba najsłabszą stroną tego produktu chyba, że ja coś źle robię. Musiałem trochę się namęczyć i spocić, ale w efekcie końcowym było warto. Po założeniu odczuwamy zdecydowane działanie kompresji, czyli mówiąc wprost ucisku.

 
Pierwszy trening – spokojne wybieganie 15km+przyspieszenia na koniec. Sesja regeneracyjna po mocnym dniu rowerowo-biegowym. Po zwalczeniu wstępnej krępacji spowodowanej dziwnymi spojrzeniami przechodniów mogłem skoncentrować się na biegu i czuciu testowanego produktu. Jeśli ktoś wcześniej nie używał podobnego sprzętu będzie mile zaskoczony. Trzymanie łydki, jak również komfortowy ucisk na stopie daje fajne uczucie w trakcie biegu. Ciekawy byłem, jak skarpetki będą ,,działały” na zmęczonej nodze pod koniec zabawy. I tu się nie zawiodłem – początkowe trzymanie jest odczuwalne przez cały trening, co w znacznym stopniu poprawia naszą pracę zwłaszcza, jeśli zależy nam na komforcie i regeneracji, a ten trening temu miał służyć.

                         skarpety1 skarpety2

Drugie podejście postanowiłem przeprowadzić po dwóch dniach przerwy w czasie mocniejszego treningu, gdzie planowałem pobiegać 6x2km po 3:45. Uczucie bez zmian, jak przy pierwszym treningu, dopasowanie trzymanie i komfort. Po treningu (i kąpieli) postanowiłem z powrotem założyć skarpety i pochodzić w nich w pracy. Tutaj odkryłem następną mocną stronę Compressportu. Po mocnym treningu i 10 godzinach pracy w sklepie nie odczuwałem standardowego ,,uwalenia” nóg czy innych sygnałów zmęczenia. Nie ukrywam, że właśnie w takich sytuacjach najczęściej stosowałem skarpety, co polecam wszystkim, którzy mają pracę stojącą i treningi mogą wykonywać przed pracą.

 

sklep compr

Full Socks używałem przez prawie 3 miesiące. Przez ten czas nie zauważyłem zmian czy znacznych śladów zużycia skarpet pomimo nie oszczędzania ich na treningach i regularnego prania. Uważam, że wyżej wymieniony produkt jest wartościowym dodatkiem do arsenału biegacza – triathlonisty zarówno w czasie treningu, jak i po, a zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na szybkiej regeneracji zmęczonych mięśni.

 

Sugerowana cena detaliczna Compressport Full Socks – 169zł

www.compressport.pl

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,448ObserwującyObserwuj
440SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze