Dominacja Polek! Anna Wer i Paulina Jach medalistkami ME w crosstriathlonie

Dla Anny Wer fantastycznie ułożyła się weekendowa rywalizacja w Riva del Garda-Trentino. Zawodniczka zdobyła mistrzostwo Europy w crossduathlonie, a teraz dołożyła również zwycięstwo w crosstriathlonie.

W poprzedni weekend we włoskim Riva del Garda-Trentino zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w mistrzostwach Europy elity i age-group w konkurencjach crossduathlonu oraz crosstriathlonu. Polska ekipa wraca z imprezy z trzema medalami. Dwa złote przywiozła Anna Wer!

Świetny start Wer

Podczas zawodów na Lake Garda Wer rozpoczęła bardzo dobrym pływaniem. Czas 16:39 dawał jej sporą przewagę nad rywalkami. Zawodniczka w dalszej części rywalizacji (20 km roweru, 6 km biegu) jeszcze powiększyła przewagę, dzięki czemu na metę przybiegła z czasem 2:06:33. Wer uzyskała też jeden z czołowych czasów zawodów pośród wszystkich uczestniczek.

To było cięższe niż wyścig crosduathlonowy. Jestem szczęśliwa, wdzięczna i wykończona – napisała zawodniczka po ukończeniu rywalizacji. Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej zwyciężyła w crossduathlonowych mistrzostwach Europy AG. Z Włoch przywozi więc dwa złote medale.

Srebro zdobyła Polka Paulina Jach (2:18:04). Na 3. miejscu uplasowała się Samantha Taylor.

Dobry wynik Kaszpera

Pośród elity najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant gospodarzy Michele Bonacina, który trasę ukończył w czasie 1:32:52. W tym wyścigu na 17. miejscu uplasował się Jan Chrzanowski (1:46:58). Polak został sklasyfikowany na 7. miejscu w U23, gdzie złoto wywalczył Nicollo Sancisi (1:37:33).

Kilku minut do medalu zabrakło Krzysztofowi Kaszperowi. Polak startujący w kategorii K30-34 zajął 5. miejsce. Jego czas to 1:52:39. Zwyciężył Nicolo Simonigh z Włoch, który na mecie miał czas 1:38:39.

Pełne wyniki zawodów znajdziesz w tym miejscu.