Mazowieckie kluby Olimpiad Specjalnych na start

16 maja odbędzie się XI Mazowiecki Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Są to zawody dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które trenują na Mazowszu w klubach Olimpiad Specjalnych działających przy zespołach szkół specjalnych, warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy, domach pomocy społecznej. W zawodach weźmie udział 100 zawodników. Mityng, który odbędzie się na Pływalni „Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7 został wsparty finansowo przez miasto, a Prezydent M.st. Warszawy –  Hanna Gronkiewicz Waltz objęła to wydarzenie honorowym patronatem. 

 

Celem imprezy jest popularyzacja pływania jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, podsumowanie efektów szkoleniowych i rehabilitacyjnych uzyskanych podczas systematycznych treningów w klubach. Zawody służą również rozpowszechnianiu idei Olimpiad Specjalnych na terenie m.st. Warszawy, województwa mazowieckiego, integracja ze społeczeństwem lokalnym oraz wdrażanie triatlonu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

{gallery}olimpiady_specjalne{/gallery}

Organizatorem XI Mazowieckiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych jest Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Mazowieckie. Od trzech lat współorganizatorami mityngu są: Zespół Szkół Specjalnych nr 85 w Warszawie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „PARASOL”.

 

 

Zdjęcia oraz film: www.zssnr85.waw.pl / TVP Warszawa

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane