Czy przyszłoroczne mistrzostwa świata IRONMAN na połówce odbędą się w Marbelli?

Wygląda na to, że IRONMAN może wkrótce ogłosić miejsce rozgrywania kolejnych mistrzostw świata. Przecieki wskazują, że w 2025 roku rywalizacja na dystansie 70.3 powróci do Europy!

ZOBACZ TEŻ: IRONMAN ma problemy ze znalezieniem nowego dyrektora?

Od 2014 roku IRONMAN wprowadził zasadę corocznej zmiany lokacji mistrzostw świata na dystansie 70.3. Wygląda na to, że w przyszłym roku rywalizacja na połówce powróci do Europy. Przecieki wskazują, że mistrzostwa świata odbędą się hiszpańskiej Marbelli!

Od Florydy do Marbelli?

Pierwsza edycja mistrzostw świata na połówce rozegrana została w 2006 w Clearwater na Florydzie. Po kilku edycjach przeniosła się do Henderson w stanie Nevada, a od 2014 roku IRONMAN praktycznie co roku zmienia lokację.

W zeszłym roku zawodnicy startowali w Lahti. W tym roku w grudniu odbędą długą podróż do Nowej Zelandii, a dokładnie do Taupo. Pojawiają się informacje, że w 2025 impreza odbędzie się w Marbelli.

Co wskazuje na to, że mistrzostwa powrócą do Europy? IRONMAN jakiś czas temu zaktualizował stronę IM Marbella 70.3 i umieścił na nim odnośnik do przyszłej podstrony właśnie o MŚ w 2025 roku wraz z grafiką – aktualnie strona jest jeszcze niedostępna.

Popularna triathlonowa miejscówka

Na wybór Marbelli jako kolejnego miasta organizującego imprezę mistrzowską wskazuje również fakt, że miasto oficjalnie zgłosiło swoją kandydaturę. Ratusz informował, że jednym z argumentów ma być potencjalny wpływ na lokalną gospodarkę i zyski wynoszące około 30 milionów euro.

Marbella ma już spore doświadczenie w organizacji wyścigów na połówce. W tym popularnym mieście na Costa del Sol co roku rywalizują setki zawodników i zawodniczek. W zeszłorocznej edycji było to około 1.200 osób. Trasa rowerowa IRONMAN Marbella została wybrana 3. najlepszą pośród wszystkich wyścigów organizowanych przez IRONMANA. Tegoroczna edycja odbędzie się 27 października.

Zobacz, jak wyglądała rywalizacja podczas ostatniej edycji IM Marbella 70.3.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,508ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane