Dlaczego biegamy? Strava zadała to pytanie 25 tys. biegaczy

W oparciu odpowiedzi 25.000 ankietowanych sportowców Strava opublikowała badanie “Dlaczego biegamy?”. Wnioski z ankiety to:

  • Biegacze osiągający sukcesy nigdy nie włączają drzemki w budziku. Jest to z pewnością najtrudniejsza i najbardziej nielubiana część porannego biegania. 45% biegaczy z USA twierdzi, że właśnie dzięki temu osiągają swoje cele.

  • Kiedy już wstaniesz i zawiążesz buty biegowe, 1 kilometr sprawia mało przyjemności. 34 % ankietowanych tylko toleruje początek biegu, a 4% nienawidzi go. Natomiast nie powinno dziwić, że 72% biegaczy twierdzi, iż ich ulubioną częścią biegu jest meta. Przebija to nawet strefę finiszera z posiłkami i napojami regeneracyjnymi.

  • Budowa siły fizycznej jest największym motywatorem wśród respondentów, tak odpowiedziała prawie połowa biegaczy: 48%.

  • Na drugim miejscu znalazła się poprawa wyglądu sylwetki. 34% uważa to za największy motywator do biegania. Z kolei w Niemczech 47% biegaczy biega właśnie po to, aby poprawić swój wygląd.

A jak sytuacja wygląda u kobiet?

  • Kobiety w wieku poniżej 35 lat najbardziej motywuje poczucie winy. 26% kobiet w tej kategorii wiekowej wskazało tę odpowiedź.

  • Wartością dla kobiet jest aspekt społeczny biegania i plan treningowy. Ponad 54% kobiet z USA wykonuje treningi, ponieważ ma je zaplanowane. Prawdopodobnie bez planu nie zmusiłyby się do biegu. 36% kobiet motywuje spotkanie na trasie znajomych lub grupy biegowej.

  • Ponad połowa (54%) kobiet z USA wskazuje, że biegają po to aby budować siłę fizyczną.

whywerun.strava.com

A Ty w dlaczego biegasz/uprawiasz triathlon? (możesz zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)

[yop_poll id=”6″]

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane