Elemental Tri Series Olsztyn (14 maja) – co z tym pływaniem?

Aura z oknem nie rozpieszcza i organizatorzy zawodów Elemental Tri Series Olsztyn, które odbędą się w najbliższą niedzielę 14 maja, otrzymują wiele pytań o to, czy możliwa jest sytuacja, że pływanie podczas zawodów będzie odwołane. Zapraszamy do lektury wywiadu z sędzią głównym zawodów, panem Jackiem Warmińskim.

 

Przy jakiej temperaturze wody odwołujemy pływanie podczas zawodów triathlonowych? Czy coś na ten temat mówią przepisy PZTri?

Według przepisów Polskiego Związku Triathlonu pływanie nie jest dopuszczalne, jeżeli temperatura wody wynosi poniżej 13 st. Celsjusza. W takim przypadku pływanie zostaje odwołane na wszystkich dystansach.

 

Czy w przypadku temperatury granicznej – można skrócić pływanie czy trzeba je odwołać?

Jeżeli temperatura wody mieści się w przedziale 13-13,9 st. C to maksymalny dystans pływania wynosi 750 m. Wówczas obowiązkowe są pianki. W tym przypadku dystans sprinterki pozostanie rozegrany bez zmian, natomiast pływanie na dystansie olimpijskim zostanie skrócone o połowę.

 

Co się stanie, jeśli temperatura wody spadnie poniżej 13 stopni i pływanie zostanie odwołane?

Jeżeli pływanie będzie odwołane, w jego miejsce zostanie rozegrany bieg i odbędą się zawody duathlonowe. Dla dystansu olimpijskiego rozegrany zostanie dystans: bieg 10 km, rower 40 km, bieg 5 km, dla sprinterskiego: bieg 5 km, rower 20 km, bieg 2,5 km, a dla supersprinterskiego: bieg 2,5 km – rower 10 km – bieg 2,5 km.

 

Kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja?

Wstępną decyzję dotyczącą ew. odwołania pływania podejmie sędzia główny wraz z organizatorami i zostanie ona podana dwa dni przed zawodami. Ostateczna decyzja zapadnie w dniu zawodów. Ostateczna decyzja należy do sędziego głównego.

 

Do jakiej temperatury pianki są obowiązkowe?

Pianki są obowiązkowe wówczas, gdy temperatura wody nie wynosi 16 st. Celsjusza. Powyżej tej temperatury pianki są dozwolone, ale nie obowiązkowe. W przypadku sportu kwalifikowanego pianki są zabronione, gdy woda ma 20 st. C i więcej, natomiast w przypadku grup wiekowych pianki są zabronione, gdy woda osiągnie temperaturę 22 st.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

5 KOMENTARZE

  1. Nie mogę nigdzie doszukać się regulaminu Pucharu Polski w olimpijce. Zastanawiam się czy jeżeli z olimpijki zrobi się duathlon to będzie zaliczyl się do pucharu?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze