Enea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend!

Kilka tysięcy zawodników obierze w ten weekend kierunek na Bydgoszcz. To właśnie tam rozegrają się sportowe zmagania na największej krajowej imprezie triathlonowej. Enea Bydgoszcz Triathlon to trzy dni emocji i pięć startów, na które czekają wszyscy uczestnicy.

Od piątku do niedzieli [8-10 lipca] w Bydgoszczy spotkać będzie można wielu triathlonistów. To już ósma edycja imprezy, która zlokalizowana jest w samym sercu jednego z największych miast w Polsce. Organizatorzy imprezy Jakub Kubiński oraz Aleksander Skorecki zapewniają, że będzie to wyjątkowy weekend nie tylko dla samych zawodników, ale i towarzyszącym im kibiców:

Nie możemy doczekać się kolejnej edycji zawodów, na których pojawi się blisko 4 000 zawodników! Jak zwykle przygotowaliśmy masę atrakcji nie tylko dla triathlonistów, ale przede wszystkim ich rodzin. Enea Bydgoszcz Triathlon to nie tylko zawody sportowe, ale przede wszystkim mnóstwo rozrywek pozwalających aktywnie spędzić weekend w pięknej Bydgoszczy!

Na kibiców i rodziny zawodników czekają rejsy tramwajami wodnymi i spływy SUP w centrum miasta, bilety do muzeów za symboliczne 5 zł, strefa Pingpong na trawie i oczywiście bezpłatne zawody dla dzieci! – organizatorzy imprezy.

ZOBACZ TEŻ: Największy triathlon świata odbędzie się już w ten weekend – gdzie taki wyścig?

Pięć startów na Enea Bydgoszcz Triathlon 2022


W ramach rywalizacji rozegra się pięć różnych wyścigów, które poprowadzą zawodników po głównych arteriach Bydgoszczy. Najkrótszy z nich to Decathlon TRYathlon, czyli 240 m pływania, 19 km roweru oraz 4,25 km biegu. Kolejnymi dystansami są 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM.

Zawodnicy będą mieli szansę zmierzyć się także z Quadrathlonem. Na wyścig ten składać się będą kolejne etapy: 475 m pływania, 21 km roweru, 4 km kajakiem oraz 5 km biegu.  Quadrathlon zyskał rangę Mistrzostw Świata i organizowany będzie przez Międzynarodową Federację Quadrathlonu.

Co czeka zawodników? – Harmonogram imprezy


Enea Bydgoszcz Triathlon rozpoczyna się już w piątek po południu. Tego dnia zawodnicy będą mogli odebrać pakiet startowy w biurze zawodów zlokalizowanym w Hali Immobile Łuczniczka. Rozpoczną się również targi EXPO ze sprzętem sportowym.

Na sobotę planowane są pierwsze triathlonowe zmagania. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 8:00. Będzie to Decathlon TRYathlon. O 10:00 wyruszą pierwsi rozstawieni zawodnicy dystansu 1/4 IM. Później kolejno w trzech grupach do Brdy wskoczą pozostali uczestnicy „ćwiartki”.

W niedzielę o 7:00 rano z bydgoską trasą zmierzą się triathloniści zapisani na „połówkę”. O 11:55 rozpocznie się rywalizacja Mistrzostw Świata w Quadrathlonie. Następnie w czterech grupach w odstępach czasowych wystartują pozostali uczestnicy.

Cały harmonogram zawodów znajdziecie tutaj.

Trasa zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon 2022

Na zawodników czeka ciekawa trasa, która w większości zlokalizowana jest w samym centrum Bydgoszczy. Część pływacka rozegra się w wodach rzeki Brda. Etap kolarski to szybkie pętle wyprowadzające poza miasto w stronę S10. Bieg zaś poprowadzi triathlonistów wzdłuż rzeki i z powrotem, zapewniając tym samym małą wycieczkę po jednym z najciekawszych miejsc w mieście.

Trasa pływacka

Trasa pływacka 1/8 IM Enea Bydgoszcz Triathlon 2022
źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon
Trasa pływacka 1/4 IM Enea Bydgoszcz Triathlon 2022
źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon
Trasa pływacka 1/2 IM Enea Bydgoszcz Triathlon 2022
źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon

Trasa kolarska

Trasa kolarska Enea Bydgoszcz Triathlon 2022
źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon

Trasa biegowa

Trasa biegowa Enea Bydgoszcz Triathlon 2022
źródło: Enea Bydgoszcz Triathlon

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane