Ewelina Wołos ze złotym medalem ME w duathlonie. Świetny dzień polskiej reprezentacji w Bilbao!

Dzisiaj w Bilbao rozgrywany był kolejny dzień rywalizacji w ramach mistrzostw Europy w duathlonie. Ne dystansie standardowym startowali Polacy i Polki. Z mistrzostw przywiozą worek medali!

Przypomnijmy, że wczoraj podczas rywalizacji na dystansie sprinterskim srebrny medal wywalczyła Maja Wąsik, a tuż poza podium była Józefina Młynarska.

Dzisiaj zawodnicy AG startowali na dystansie standardowym. Musieli pokonać 10 kilometrów w pierwszym biegu, następnie 40 kilometrów na rowerze, a całość kończył bieg na 5 kilometrów.

Doskonałe informacje dotarły do nas z Bilbao, bo na metę w klasyfikacji Open jako pierwsza wbiegła Ewelina Wołos. Wicemistrzyni Polski na średnim dystansie dobiegła do mety z czasem 38:09, zdobywając również złoty medal w kategorii K35-39.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ewelina Wołos (@ewelsport)

Na 3. miejscu w Open uplasowała się Kinga Bazan, która zdobyła jednocześnie złoty medal w kategorii K25-29! W tej grupie wiekowej brązowy medal wywalczyła Patrycja Jasińska.