Fenomenalny bieg po zwycięstwo podczas Commonwealth Games

Podczas pierwszego dnia zmagań Commonwealth Games w angielskim Birmingham do rywalizacji stanęła elita mężczyzn w triathlonie. Zawodnicy ścigali się na dystansie sprinterskim. Po imponującym biegu zwyciężył reprezentujący gospodarzy Alex Yee.

Główni pretendenci do zwycięstwa nie zawiedli i zapewnili kibicom wiele emocji. Hayden Wilde i Alex Yee do samego końca walczyli o zwycięstwo. W kolejnym ich starciu w tym sezonie zwycięsko wyszedł jednak Yee, który dokłada do swojego konta trzeci laur w tym sezonie.

Trzyosobowa ucieczka

W południe, a dokładnie minutę po godzinie 12:00 triathloniści wskoczyli do wody i wyruszyli na trasę zawalczyć o miano najlepszego podczas XXI Igrzysk Wspólnoty Narodów. Etap pływacki wynosił 750 metrów. Po 8’34” z wody wyłonił się pierwszy zawodnik – Tayler Reid. W jego nogach dopłynęli kolejno Jamie Riddle, Hayden Wilde, Daniel Dixon, Cameron Main i Matthew Hauser. Dopiero na 16. pozycji pływanie skończył jeden z głównych faworytów – Alex Yee.

Pierwszy ze strefy zmian na swój rower wskoczył Riddle. Tuż za nim na część kolarską wyszedł Wilde. Kilkaset metrów później wraz z Reidem zawodnicy utworzyli niewielką grupę liderów uciekających przed goniącymi ich rywalami.

Podczas 20 km trójka triathlonistów wspólnie pracowała nad tym, by wywalczyć jak największą przewagę. Na początku wynosiła ona 20 sekund. Jadący na czele goniących m.in. Yee i Dixon mocno pedałowali, by zmniejszyć dzielącą ich do liderów odległość.

W międzyczasie, po około 21 minutach wyścigu, na drugiej pętli kolarskiej z trasy zszedł Kanadyjczyk Tayler Mislavchuk. Prowadzące trio zjechało do T2 z topniejącą już 16-sekundową przewagą. Po szybkiej zmianie zawodnicy ruszyli na ostatnią część wyścigu – 5 km bieg.

ZOBACZ TEŻ: Alpe d’Huez – kara i DNF Sama Longa, Ewa Komander wysoko

Imponujący bieg zwycięzcy

Wielki tłum kibiców, który zebrał się wzdłuż etapu biegowego, był świadkiem niesamowitej pogoni, która przyniosła zwycięstwo. Po kilkuset metrach od strefy zmian na horyzoncie prowadzącego Wilde’a pojawił się Yee. Czujący już na swoich plecach oddech rywala Nowozelandczyk od razu podkręcił biegowe tempo – tym bardziej że dostał 10-sekundową karę za przewinienie w T2.

Po pierwszej pętli zawodników dzieliło już nie kilkanaście, a 7 sekund. Dłuższy podbieg sprawił jednak, że dwójka zrównała się ze sobą. Wilde postanowił raz jeszcze zaatakować i wysunąć się na prowadzenie. Yee był jednak w doskonałej formie i nie pozwolił mu na ucieczkę.

Tuż przed wbiegnięciem na niebieski dywan Nowozelandczyk pogratulował Anglikowi i udał się do namiotu kar. Po 50’34” od wystrzału startera na metę wbiegł zwycięzca XXI Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham – Alex Yee. Podium uzupełnili Hayden Wilde oraz Matthew Hauser.

TOP10 elity mężczyzn Commonwealth Games — wyniki

# Imię i nazwisko Team Rezultat
1 Alex Yee ENG 50:34
2 Hayden Wilde NZL 50:47
3 Matthew Hauser AUS 50:50
4 Jacob Birtwhistle AUS 51:06
5 Grant Sheldon SCO 51:24
6 Jamie Riddle RSA 51:32
7 Dylan McCullough NZL 51:35
8 Tayler Reid NZL 51:45
9 Iestyn Harrett WAL 51:51
10 Charles Paquet CAN 51:58

Pełne wyniki znajdziecie na stronie wydarzenia na triathlon.org.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane